101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uniwersytet dopłaci do budowy CKMiIN

Data publikacji: 23.11.2017 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

17.02.2017 Kielce. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin podpisał umowę z UJK na dofinansowanie budowy Centrum Komunikacji Medialnej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zgodził się, by uczelnia zapłaciła więcej niż planowała za budowę Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. Nowy gmach ma być siedzibą Wydziału Humanistycznego.

Kielecka uczelnia planowała  wydać na jego budowę ponad 23 miliony złotych, z czego 15 milionów to dotacja z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W przetargu wzięła jednak udział tylko jedna firma - Kartel z Jędrzejowa, która za wykonanie budynku zażądała prawie 29 milionów złotych, czyli 5 milionów więcej niż zakładała uczelnia.

Profesor Jacek Semaniak, rektor UJK, przyznaje, że cieszy go zgoda senatu na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy. - Podpisałem dokument dopuszczający możliwość rozstrzygnięcia przetargu w oparciu o wyższą kwotę. Firma, która złożyła ofertę zostanie poproszona o uzupełnienie dokumentów. Mam nadzieję, że szybko uzgodnimy harmonogram prac - informuje profesor Jacek Semaniak.

Rektor UJK dodaje, że uniwersytet będzie starał się zdobyć dodatkowe pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Zapewnia przy tym, że nawet jeśli się to nie uda, uczelnia będzie miała finanse potrzebne na wybudowanie Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej.

- Mamy zagwarantowane 15 milionów złotych od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będziemy wnioskować o zwiększenie tej kwoty. Źródłem finansowania może być też nadwyżka budżetowa, która została nam z poprzednich lat - mówi profesor Jacek Semaniak.

W przyszłym roku UJK najprawdopodobniej zaciągnie też kredyt. Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej zacznie działać w ostatnim kwartale 2019 roku. W nowym budynku znajdą się 3 instytuty: historii, filologii polskiej oraz dziennikarstwa. Będą tam też studio radiowe, studio telewizyjne oraz pokoje montażowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution