101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Młodzi radni znów obradują

Data publikacji: 23.11.2017 19:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Młodzieżowa Rada Gminy w Obrazowie rozpoczęła drugą kadencję
Obrazów. 23.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Młodzieżowa Rada Gminy w Obrazowie rozpoczęła drugą kadencję. Dzisiaj odbyła się sesja, podczas której wybrano przewodniczącego i zastępców. Anna Wójcik, opiekun rady, powiedziała, że młodzi ludzie nabierają coraz więcej doświadczenia w społecznej pracy, mają zapał i liczne pomysły na działalność.

W poprzedniej kadencji z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy odbyła się m.in. zbiórka pieniędzy na leczenie chorego chłopca, jej głos miał duży wpływ na wyposażenie hali sportowej oraz wybór zespołów, które zagrały na Europejskim Święcie Jabłka w Obrazowie. Ponadto rada organizowała warsztaty i spotkania dla młodzieży, mikołajki, podejmowano też inne inicjatywy.

Wiktoria Spiegel i Jakub Gawlak mówią, że chcieli  zostać radnymi, ponieważ lubią udzielać się na rzecz swojego środowiska, pomagać innym i wpływać na to, co dzieje się w gminie.

Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek powiedział, że Młodzieżowa Rada Gminy to elita wśród uczniów i kuźnia kadr, przyszli samorządowcy, którzy powoli nabywać będą doświadczenia. Dodał, że samorząd chętnie słucha podpowiedzi młodych ludzi, ponieważ mają inne spojrzenie na pewne sprawy, czasami zauważają potrzeby i problemy, których dorośli nie dostrzegają.

Młodzieżowa Rada Gminy w Obrazowie rozpoczęła drugą kadencjęObrazów. 23.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Młodzieżowa Rada Gminy w Obrazowie dysponuje budżetem w wysokości 3 tysięcy złotych rocznie. Liczy 12 osób wybranych w głosowaniu. Jest jedynym młodzieżowym gremium w powiecie sandomierskim, a w województwie takich rad jest około 10.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution