101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Suchedniów zachęca przedsiębiorców

Data publikacji: 23.11.2017 20:37
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Rady Miejskiej w Suchedniowie
Suchedniów. 23.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Gmina Suchedniów wprowadziła ulgi w podatku od nieruchomości dla nowych inwestycji w mieście. Ma to zachęcić przedsiębiorców do inwestowania i tworzenia miejsc pracy. Jak podkreślił burmistrz Cezary Błach uchwała w tej sprawie została przyjęta przez radnych jednogłośnie i jest ważna dla mieszkańców.

Miasto ma wolne tereny inwestycyjne i boryka się z bezrobociem. Uzyskanie prawa do zwolnień z podatku od nieruchomości obwarowane jest poniesieniem określonych nakładów inwestycyjnych lub utworzeniem określonej liczby nowych miejsc pracy przez przedsiębiorców.

- Propozycja adresowana jest zarówno do mikro, jak i makroprzedsiębiorców - dodał burmistrz.

Cezary Błach wyraził nadzieję, że w gminie Suchedniów pojawią się nowi inwestorzy i będą korzystali ze zwolnień podatkowych. Burmistrz liczy także na zainteresowanie terenami po Zakładzie Wyrobów Kamionkowych „Marywil” będącym w upadłości i zarządzanym przez syndyka.

- To miejsce doskonałe, jeżeli chodzi o zainwestowanie. Przemysłowy teren po „Marywilu” jest w pełni uzbrojony i dobrze zlokalizowany. Posiada własną stację redukcyjną gazu, własne zasilanie energetyczne, ujęcie wody, w pobliżu bocznicę kolejową, a także dogodny dojazd ekspresową trasą S7 - powiedział Cezary Błach.

Przyjęta uchwała ma wspierać solidnych przedsiębiorców, którzy nie mają żadnych zaległości podatkowych wobec gminy, co rokuje w przyszłości terminowe uiszczanie należności po preferencyjnym okresie 5 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution