101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tajner: o wyniki jestem spokojny

Data publikacji: 24.11.2017 07:03
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego
Fot. pzn.pl

W weekend w fińskim Kuusamo zostaną rozegrane dwa konkursy - drużynowy i indywidualny - Pucharu Świata w skokach narciarskich. W inauguracyjnych zawodach w Wiśle Polacy zajęli drugie miejsce, podobnie jak Kamil Stoch indywidualnie.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do Finlandii pojadą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. Ci sami zawodnicy wystąpią tydzień później w kolejnych zawodach w Rosji na skoczni w Niżnym Tagile.

- Jestem przekonany, że najbliższe konkursy również przyniosą nam wiele radości. Patrząc na przygotowanie naszych zawodników, ich wiek, doświadczenie i osiągnięcia o wyniki możemy być spokojni. Nie musimy się obawiać presji, że coś im wyjdzie bądź nie. Oni po prostu robią swoje mając poczucie, że są jednymi z najlepszych na świecie - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

W poprzednim sezonie dwa indywidualne konkursy na skoczni Ruka inaugurowały sezon. Zespół po raz pierwszy w PŚ prowadził wtedy Stefan Horngacher, który zastąpił na stanowisku trenera Łukasza Kruczka. Przed rokiem żaden z Polaków nie stanął na podium.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution