101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce i Ostrowiec inaugurują „Białą wstążkę”

Data publikacji: 24.11.2017 07:29
Autor: Iwona Murawska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

24.11.2016 Kielce. Inauguracja kampanii społecznej "Biała Wstążka"
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Kielcach po raz 11 zainaugurowana zostanie kampania „Białej wstążki”. W tym roku akcja przebiegać będzie pod hasłem „Dziecko kocham, lubię, szanuje, nie biję”.

Wydarzenie ma na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat przemocy w rodzinie.   Podczas spotkania w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach wręczone zostaną nagrody za tworzenie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Podobna konferencja odbędzie się także w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Sandomierskiej 10. Joanna Pikus z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu, jedna z organizatorek spotkania, podkreśla, że często spotyka się z problemem przemocy. Może ona przybierać różne formy: to przemoc fizyczna, psychiczna czy finansowa. Dzieci doświadczają niejednokrotnie zaniedbania ze strony rodziców. Procedura „niebieskiej karty” pokazuje, że zjawisko to występuje we wszystkich grupach społecznych bez względu na status materialny czy poziom wykształcenia. Dzisiejsza konferencja obejmuje szereg wykładów i warsztatów dla wszystkich, którzy mogą przeciwdziałać przejawom przemocy.

Kolejnym etapem kampanii będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem „Dzieci mówią stop przemocy”. To spotkanie zaplanowano 1 grudnia.

Obie konferencje rozpoczynają się o godzinie 10.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution