101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Matka winna śmierci dziecka? Sąd odroczył rozprawę

Data publikacji: 24.11.2017 07:41 / Data aktualizacji: 24.11.2017 11:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Pierwsza rozprawa w procesie Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze bloku w Jędrzejowie. Sąd zdecydował o odroczeniu rozprawy na wniosek obrońcy oskarżonej.
Jędrzejów. 24.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kolejna w ostatnich dniach rozprawa sądowa w bulwersującej sprawie została odroczona na wniosek obrońcy. Nie dziś, jak planowano, ale 14 grudnia odbędzie się pierwsza rozprawa Emilii K., matki 14-miesięcznej dziewczynki, która wypadła z okna mieszkania bloku w Jędrzejowie. W wyniku poniesionych obrażeń dziecko zmarło. Do tragedii doszło 31 maja tego roku.

Sędzia Janusz Szumski zdecydował o odroczeniu rozprawy, na wniosek obrońcy oskarżonej - mecenasa Pawła Pszenicznego. Adwokat podnosił, że zawiadomienie o terminie rozprawy odebrał 21 listopada, tymczasem przepisy stanowią, że musi to nastąpić przynajmniej 7 dni przed posiedzeniem sądu. Obrońca wnioskował też o wyłączenie jawności postępowania. Uzasadniał to rozpatrywaniem kwestii życia osobistego i intymnego oskarżonej. Sędzia nie przychylił się do tego wniosku, bo za jawnością postępowania przemawia ważny interes społeczny.

Na rozprawę w charakterze świadka stawiła się m.in. Helena Szczerba, która jako pierwsza zobaczyła na parapecie siedzące dziecko. Jak mówi to straszna tragedia i dla niej bardzo trudna sprawa, ponieważ do dziś przeżywa to co się wydarzyło. Nie ukrywała, że szkoda jej również matki dziecka, która jej zdaniem dobrze zajmowała się córeczką.

Emilia K. została oskarżona o to, że naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ponadto pozwoliła na to, aby samo przebywało w pomieszczeniu. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta w chwili zdarzenia miała prawie dwa promile alkoholu we krwi. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution