101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szymon Biniek: boli nas to ostatnie miejsce

Data publikacji: 24.11.2017 10:55
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Mecz 10. kolejki PlusLigi : Dafi Społem Kielce - Trefl Gdańsk
Kielce. 19.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mecz ostatniej drużyny w tabeli z przedostatnią otworzy 11. kolejkę PlusLigi siatkarzy. W piątek o godzinie 18.00 w Hali Legionów zespół Dafi Społem Kielce podejmować będzie BBTS Bielsko-Biała, który po wtorkowym zwycięstwie 3:0 w zaległym spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz wyprzedził kielczan w tabeli.

- Rywale inaczej zagrali ostatni mecz i na tych zmianach musimy się skupić. Kluczowa będzie zagrywka. Mam nadzieję, że my też wyglądamy coraz lepiej. Przygotowywaliśmy się do tego meczu i pozostaje nam udowodnić, że potrafimy grać w siatkówkę. Nie chciałbym mówić o jakiejś większej presji. W każdym spotkaniu trzeba dobrze się pokazać i walczyć. Zawsze musimy być nastawieni pozytywnie i wierzyć w zwycięstwo, bo po to trenujemy, żeby wychodzić w każdym meczu i prezentować swoje umiejętności. Wszystkie zespoły w PlusLidze, nawet te teoretycznie słabsze potrafią grać. Nikt nie chce być na dwóch ostatnich miejscach i to bardzo wyraźnie widać. My też nie chcemy i będziemy robić wszystko, żeby uciec z dołu tabeli – powiedział trener Dafi Społem Kielce Wojciech Serafin.

- Musimy skupić się przede wszystkim na swojej grze, a wynik sam przyjdzie. Każdy z nas wie o co gramy, więc nie trzeba nas dodatkowo motywować. Jesteśmy przygotowani na to, że Bielsko wyjdzie z takim samym nastawieniem jak my. Ten mecz jest ważny zarówno dla nas, jak i dla nich. Zwycięstwa budują zespół, a my zrobimy wszystko, żeby przerwać dobrą passę przeciwnika i zacząć naszą – zapewnia atakujący kieleckiego zespołu Jakub Wachnik.

- Boli nas to ostatnie miejsce, dlatego zrobimy wszystko, żeby z niego uciec. Wydaje mi się, że byliśmy faworytami, dopóki BBTS nie wygrał dwóch ostatnich meczów. Teraz na boisku trzeba będzie pokazać, kto jest lepszy. To rywal w naszym zasięgu, więc liczymy na obecność kibiców, bo ich doping nam pomaga. – podkreśla libero Dafi Społem Szymon Biniek.

Kieleccy siatkarze kolejny rok z rzędu dołączają do kampanii społecznej „Biała Wstążka”. Podczas piątkowego meczu z BBTS Bielsko-Biała wolontariusze będą przypinać wszystkim kibicom symbol kampanii – białe wstążki. Siatkarze wyjdą na boisko w specjalnie przygotowanych koszulkach z napisem "Kocham, Lubię, Szanuję" i będą wyprowadzani przez najmłodszych kibiców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution