101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sąd oddalił skargę ekologów ws. trasy S74

Data publikacji: 24.11.2017 12:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Droga ekspresowa
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę ekologów na decyzję środowiskową w sprawie budowy drogi ekspresowej S74. Chodzi o 27-kilometrowy odcinek od granicy województwa świętokrzyskiego do miejscowości Przełom koło Mniowa. Skarga ekologów została uznana za niezasadną.

Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przypomina, że decyzja środowiskowa została w wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w 2015 roku. W marcu tego roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrywał odwołania dotyczące tego dokumentu i utrzymał ją w mocy.

- Ekologom chodziło przede wszystkim o zwiększenie liczby przejść dla małych zwierząt. Te zmiany zostały już uwzględnione. Mimo to od decyzji generalnego dyrektora do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odwołała się organizacja Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Sąd uznał odwołanie za niezasadne - dodaje.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownia protestuje w przypadku budowy dróg ekspresowych w naszym województwie. Podobne protesty towarzyszyły budowie drogi S7 w okolicach Skarżyska.

Odcinek drogi ekspresowej od granicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego do Mniowa będzie znajdował się w przeważającej części w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 74. W ramach inwestycji zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe w Rudzie Malenieckiej, Radoszycach i Smykowie oraz trzy miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach: Koliszowy, Jacentów i Lisie Jamy. Zaplanowano budowę około trzydziestu obiektów mostowych, w tym wiaduktów oraz przejść dla zwierząt dużych i średnich. Ponadto zaplanowano około 30 przejść dla zwierząt małych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution