101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bez szans na tablicę TSK. Poważna awaria systemu CEPIK

Data publikacji: 24.11.2017 17:08
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców
17.05.2015 / Fot. www.cepik.gov.pl

Olbrzymie utrudnienia dla właścicieli samochodów, którzy chcą załatwić formalności związane m.in. z rejestracją pojazdów w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Związane jest to z wdrażaniem ogólnopolskiego systemu ewidencji pojazdów CEPIK. System w dalszym ciągu nie funkcjonuje poprawnie, szczególnie jeśli chodzi o bazę danych o pojazdach. Przekłada się to negatywnie na pracę wydziałów komunikacji.

Dotychczas trudności były przejściowe, ale od czwartku nie ma możliwości załatwienia niektórych spraw - informuje Jolanta Jagiełło ze skarżyskiego starostwa. W związku z tym nie można obecnie przerejestrować pojazdu, ani wymienić dowodu rejestracyjnego. Ponadto nie ma gwarancji, że poprawnie zarejestrowany zostanie pojazd sprowadzony z zagranicy, jak również nowy zakupiony w salonie.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Jeśli tylko zostaną usunięte, wystosowany zostanie komunikat. Pracownicy starostwa zwracają się z prośbą do kierowców, aby wstrzymali się z rejestracją pojazdu z numerem rejestracyjnym rozpoczynających się od liter TSK, z wymianą dowodu rejestracyjnego, wydaniem wtórnika dowodu, tablicy rejestracyjnej oraz dokonania zmian w opisie pojazdu do czasu, gdy system ewidencji pojazdów CEPIK zacznie funkcjonować poprawnie.

Jednocześnie Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej informuje, że nie ma większych problemów ze zgłoszeniem zbycia pojazdu lub wyrejestrowania go po kasacji. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr telefonu 41 39 53 024 lub 41 39 53 025.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution