101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Lekarstwo na niemoc Dafi? Debiut atakującego z Serbii

Data publikacji: 24.11.2017 22:08
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

24.11.2017 Kielce. Siatkówka. Plus Liga. Mecz Dafi Społem Kielce - BBTS Bielsko-Biała. Z nr 12 Tomislav Dokić
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Po pięciu dniach testów Tomislav Dokić został nowym atakującym zespołu Dafi Społem Kielce. 31-letni Serb podpisał z kieleckim klubem kontrakt do końca tego sezonu i zdążył już zadebiutować w PlusLidze w przegranym spotkaniu z BBTS Bielsko-Biała 2:3, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy z 26 punktami na koncie.

- Dopiero dwie godziny przed meczem udało nam się załatwić wszystkie formalności i potwierdzić Tomiego do gry w PZPS – powiedział Radiu Kielce prezes Dafi Społem Jacek Sęk. Mierzący 204 cm wzrostu siatkarz ostatni sezon spędził w klubie Bani Yas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ubiegłym roku wraz z reprezentacją Serbii wygrał Ligę Światową.

- Bardzo tęskniłem za emocjami ligowymi. Od zakończenia ostatniego sezonu byłem bez klubu. Przyjechałem do Kielc i czuję się świetnie. W drużynie panuje dobra atmosfera – powiedział Tomislav Dokić.

- Widzę, że to zawodnik z potencjałem. Od dłuższego czasu miał przerwę i nie grał w siatkówkę. Myślę, że zakończył swój ostatni sezon na przełomie kwietnia i maja. Od tej pory przygotowywał się sam. Będziemy musieli z nim trochę popracować, żeby osiągnął  formę. To bardzo pozytywny chłopak – komplementuje zawodnika trener kieleckiego zespołu Wojciech Serafin.

Tomislav Dokić pozwoli szkoleniowcowi na większe pole manewru przede wszystkim w przyjęciu, bo do tej pory jako atakujący grał przesunięty z pozycji przyjmującego Jakub Wachnik.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution