101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tomislav Dokić w debiucie najskuteczniejszym siatkarzem meczu

Data publikacji: 25.11.2017 14:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

24.11.2017 Kielce. Siatkówka. Plus Liga. Mecz Dafi Społem Kielce - BBTS Bielsko-Biała. W ataku Tomislav Dokić
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Debiutujący w zespole Dafi Społem Kielce Tomislav Dokić był najskuteczniejszym zawodnikiem piątkowego, przegranego 2:3 spotkania 11. kolejki PlusLigi z BBTS Bielsko-Biała. 31-letni serbski atakujący zdobył aż 26 punktów. To najlepszy wynik w obydwu drużynach. W zespole gości 22 punkty zdobył Piotr Łukasik.

„Tomi” wykonał 41 ataków, z których 21 zakończyło się zdobyciem punktów. Dokić zaserwował również dwa asy, co było najlepszym wynikiem wśród kielczan i trzykrotnie wykonał skuteczny blok. Lepiej w tym elemencie zaprezentował się tylko środkowy Mariusz Schamlewski, który zdobył blokiem cztery punkty.

- Świetna pomoc naszego przybysza z Serbii. Bardzo dobrze grał w czterech setach. Jednak fizycznie nie jest przygotowany na tak długie mecze. W połowie czwartej partii zabrakło nam jego skuteczności na wcześniejszym poziomie. Twierdzę, że gdyby był u nas wcześniej, to nie rozmawialibyśmy po przegranym meczu z BBTS, ale po zwycięskim – powiedział trener Dafi Społem Wojciech Serafin.

- Po tych kilku treningach i jednym meczu widać, że jest to siatkarz z dużym potencjałem. Oczywiście, teraz nie można od niego wymagać stuprocentowej formy. Potrzebuje jeszcze czasu, przede wszystkim na zgranie z nami – komplementował kolegę środkowy kieleckiej drużyny Mariusz Schamlewski.              

Za tydzień w sobotę siatkarze Dafi Społem Kielce zmierzą się na wyjeździe z mistrzem Polski i liderem tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która w piątek pokonała w Szczecinie Espadon 3:2.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution