101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Marek Kwitek na czele sandomierskiego PiS-u

Data publikacji: 27.11.2017 12:20 / Data aktualizacji: 28.11.2017 10:14
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz. Wybory władz w powiatowych strukturach PiS. Od lewej: Jarosław Rusiecki, senator PiS, Marek Kwitek, poseł PiS, Krzysztof Lipiec, poseł PiS
Sandomierz. 27.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł Marek Kwitek został wybrany na przewodniczącego zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sandomierzu. Stoi również na czele struktur miejskich. Oprócz władz powiatowych wybrano także 5 gminnych zarządów PiS: w Dwikozach, Wilczycach, Klimontowie, Samborcu i Sandomierzu. Pozostałe wybrane będą w późniejszym terminie.

Dotyczy to gmin: Zawichost, Obrazów i Łoniów. Podczas zebrania wyborczego nie wybrano zarządu powiatowego PiS w Koprzywnicy, ponieważ oddane głosy były nieważne.

Sandomierz. Wybory władz w powiatowych strukturach PiS. Poseł Marek Kwitek i poseł Krzysztof LipiecSandomierz. 27.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Do tej pory poseł Kwitek przewodził jednoosobowo strukturom partyjnym w powiecie sandomierskim, jako pełnomocnik PiS. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że jest zadowolony z tych wyborów, ponieważ zarząd powiatowy, jak i władze w gminach mają dobrą obsadę, gwarantującą solidne przygotowanie się do wyborów samorządowych, które są dużym wyzwaniem. Marek Kwitek dodał, że z powiatu sandomierskiego wystawieni zostaną kandydaci partii na każdy szczebel samorządu, a także kandydaci na wójtów i burmistrzów.

Tam, gdzie będzie to uzasadnione PiS poprze innych kandydatów, programowo zbliżonych do tej partii. Na razie nie wskazano konkretnych osób, które będą kandydować, stanie się to na początku przyszłego roku.

Sandomierz. Wybory władz w powiatowych strukturach PiSSandomierz. 27.11.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wyboru Marka Kwitka na przewodniczącego dokonał zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości na wniosek posła Krzysztofa Lipca - prezesa zarządu okręgowego partii. W rozmowie z naszą reporterką poseł powiedział, że Marek Kwitek, to przywódca z prawdziwego zdarzenia, ma liczącą się pozycję w polityce lokalnej i regionalnej. Prowadzi najsilniejszą organizację PiS w województwie świętokrzyskim, o czym świadczy chociażby frekwencja na zebraniu wyborczym, w którym uczestniczyło ponad 150 osób. Poseł Lipiec jest przekonany, że działania prowadzone pod przywództwem Marka Kwitka zostaną dostrzeżone w najbliższym czasie przez wyborców.

Senator PiS Jarosław Rusiecki stwierdził, że jest to dobry czas na wyłonienie władz partii w terenie, ponieważ pozwoli to na lepsze przygotowanie się do wyborów samorządowych, które PiS chce wygrać.

Kadencja nowych władz potrwa 2 lata.

Zarząd Komitetu PiS w Dwikozach:
1. Waldemar Sylweriusz Maruszczak - Przewodniczący
2. Mirosław Kondej
3. Robert Stępień

Zarząd Komitetu PiS w Klimontowie:
1. Piotr Lipiński - Przewodniczący
2. Krzysztof Rybusiński
3. Magdalena Ziomek

Zarząd Komitetu PiS w Samborcu:
1. Jacek Toś - Przewodniczący
2. Bożena Grzyb
3. Barbara Zych

Zarząd Komitetu PiS w Sandomierzu:
1. Marek Kwitek - Przewodniczący
2. Robert Pytka
3. Maciej Stępień
4. Marek Strugała
5. Krzysztof Szatan

Zarząd Komitetu PiS w Wilczycach:
1. Krzysztof Kandefer
2. Paweł Dziuba
3. Szymon Toś

W Komitetach PiS: w Koprzywnicy, Łoniowie, Obrazowie i Zawichoście, zostaną powołani Pełnomocnicy.
 
Zarząd Powiatowy PiS w Sandomierzu:
1. Marek Kwitek -:Przewodniczący
2. Jacek Toś - Skarbnik
3. Krzysztof Szatan - Sekretarz
4. Krzysztof Kandefer
5. Marek Kubicki
6. Wiesława Latała
7. Piotr Lipiński
8. Waldemar Maruszczak
9. Robert Stępień

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution