101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Jędrzejowie zapłacisz za parkowanie

Data publikacji: 27.11.2017 17:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Strefa Płatnego Parkowania
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W Jędrzejowie powstanie strefa płatnego parkowania. Pod uwagę brane jest 13 ulic w ścisłym centrum miasta wraz z placem Tadeusza Kościuszki oraz parkingiem przed Urzędem Miejskim. Za takim rozwiązaniem zagłosowało podczas sesji 10 radnych, 9 było przeciwko.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek mówi, że wreszcie podjęta została słuszna decyzja w sprawie, o której radni dyskutowali od kilku lat. Jak dodaje -  wprowadzenie strefy jest konieczne, aby zminimalizować tłok komunikacyjny w centrum miasta oraz zwiększyć rotację pojazdów na Rynku.

Radni Konrad Kałka oraz Andrzej Jakubanis, którzy głosowali za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania mówią, że najwyższa pora na zmiany, ponieważ w okolicy Rynku jest duży problem ze znalezieniem wolnego miejsca do pozostawiania pojazdów.

Jak się okazało, najwięcej emocji nie wzbudził fakt wprowadzenia płatnej strefy w centrum Jędrzejowa. W tej kwestii raczej wszyscy radni byli zgodni. Według klubów PSL i Bloku Samorządowego, które zagłosowały przeciwko, to nie jest dobry czas na podejmowanie decyzji, ponieważ władze Jędrzejowa planują rewitalizację Rynku, a to  będzie wiązało się ze zmianą organizacji ruchu. Zdaniem radnych Teodora Kota i Eugeniusza Łaty - w związku z tym strefa i tak nie powstanie.

Burmistrz Marcin Piszczek poinformował, że do końca listopada powinno być wiadomo, czy Jędrzejów otrzyma dofinansowanie unijne na rewitalizację Rynku. Jeżeli tak, na co wszyscy bardzo liczą, wprowadzenie strefy płatnego parkowania zostanie wstrzymane na czas robót budowlanych związanych z inwestycją.

Zgodnie z cennikiem opłat, który zatwierdzili radni - pierwsze pół godziny parkowania będzie kosztowało 1 złoty, godzina 2 złote, abonament miesięczny 80 złotych, a abonament roczny 800. Ponadto abonament miesięczny dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych ma kosztować 50 złotych, natomiast roczny dla tych pojazdów 500 złotych.

Strefa płatnego parkowania w Jędrzejowie ma objąć:

- ul. 11-Listopada od ul. Kacpra Niemirskiego do Pl. Tadeusza Kościuszki
- ul. Krótka
- ul. 3- go Maja od ul. Okrężnej do ul. Krzywej
- ul. Kacpra Niemirskiego
- ul. mjr AK S. Gądzio -Kosa
- ul. Daszyńskiego
- ul. Strażacka od ul. Jana Pawła II do ul. Feliksa Przypkowskiego
- ul. Kościelna wraz z parkingiem
- ul. Pińczowska od Pl. Tadeusza Kościuszki do ul. Krzywej
- ul. Browarna
- Pl. Tadeusza Kościuszki
- ul. Prosta
- parking przed Urzędem Miejskim w Jędrzejowie

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution