101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ogier z Michałowa Wiceczempionem Świata

Data publikacji: 27.11.2017 19:41
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

7-letni ogier Equator (QR Marc - Ekliptyka/Ekstern) ze Stadniny Koni Arabskich w Michałowie
Michałów. 27.11.2017 / Fot. Stadnina Michałów

Ogier Equator ze Stadniny Koni Arabskich w Michałowie zdobył Srebrny Medal Ogierów Starszych na Czempionacie Świata Koni Czystej Krwi Arabskiej w Paryżu. Koń z Michałowa zdobył również nagrodę specjalną za Najlepszy Ruch. W rywalizacji klasowej sędziowie nagrodzili go dziesięcioma maksymalnymi notami ("20-tkami"): pięć za typ, dwie za głowę z szyją oraz trzy za ruch, co przełożyło się na drugą najwyższą notę pokazu.

Rozgrywany co roku w Paryżu Czempionat Świata, to jeden z najbardziej prestiżowych pokazów na świecie, na którym konie arabskie czystej krwi walczą o najwyższe tytułu hodowlanego świata - podkreśla Maciej Grzechnik, prezes michałowskiej stadniny.

- To duży i zasłużony sukces, ponieważ Equator jest bardzo dobrym ogierem. To efektowny, prawidłowy i piękny koń. Przyznany tytuł otwiera mu drogę do dalszej kariery w czempionatach. Możliwe, że za rok znów będzie mógł zaprezentować się w Paryżu i uczestniczyć w Czempionacie Świata - zaznaczył prezes michałowskiej stadniny.

Maciej Grzechnik przypomniał, że Equator w zeszłym roku wywalczył tytuł Wiceczempiona Ogierów Starszych Stanów Zjednoczonych. Dzierżawiony do tej pory przez stadninę Aljassimya Farm z Kataru cenny ogier w grudniu ma wrócić do Michałowa. Później władze stadniny planują umieścić go w jednej z zagranicznych stajni, gdzie, jak liczą, Equator będzie kontynuował swoją karierę pokazową, tym razem na Bliskim Wschodzie.

Wiceczempionat Świata zdobyty przez ogiera Eqautora, to nie jedyne wyróżnienie przyznane w Paryżu koniom z michałowskiej stadniny. Tytuły Top Ten, czyli wyróżnienia dla jednych z dziesięciu najlepszych koni na świecie, jury przyznało ponadto klaczom Galerida i Emandilla w kategorii klaczy starszych oraz ogierom Morion i Kabsztad w kategorii ogierów starszych.
- To oczywiście ogromny sukces, być w gronie 10 najlepszych koni na świecie -   podsumował Maciej Grzechnik.

Stadnina w Michałowie udziałem w Czempionacie w Paryżu zakończyła tegoroczny sezon wyjazdowych pokazów. Władze przygotowują się obecnie do 2. Zimowej Aukcji Koni Arabskich Czystej Krwi, która odbędzie się w Michałowie 9 grudnia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution