101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Starosta musi zmienić dyrektorów szkół. Byli wybrani niezgodnie z prawem

Data publikacji: 27.11.2017 19:48
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.03.2016 Starosta Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Kierkowski
Fot. Paweł Klepka / Radio Kielce

Szykują się zmiany w pińczowskich szkołach. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski uznała, że uchwała Zarządu Powiatu powołująca dyrektorów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja jest niezgodna z prawem.

Jak tłumaczy Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty - starostwo pińczowskie wybrało szefów szkół bez konkursu, przedłużając o 2 lata umowy urzędującym dyrektorom. A to jest niezgodne z przepisami.

- Rozwiązanie, które zastosował starosta jest prawnie możliwe, tylko w szkołach, w których są klasy gimnazjów. W tych dwóch placówkach takich klas nie ma, dlatego wystąpiliśmy do wojewody o unieważnienie uchwał - mówi Kazimierz Mądzik.

O łamaniu przepisów prawa oświatowego Świętokrzyski Urząd Wojewódzki poinformowała Anna Krupka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówiła Radiu Kielce - to ważne, by w przypadku stanowisk tak istotnych dla społeczności szkolnej i młodych ludzi, obowiązywały przejrzyste zasady wyłaniania dyrektora.

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski złamanie przepisów prawa oświatowego tłumaczy nieprecyzyjnymi informacjami z kuratorium oświaty. Starosta mówi, że chciał utrzymać dotychczasowych dyrektorów na stanowiskach, ponieważ zależało mu, by dokończyli unijne projekty, na które obie szkoły dostały wysokie unijne dofinansowanie.

- Dostaliśmy już rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody i przystępujemy do wykonania. W najbliższym czasie ogłosimy konkurs na wyłonienie nowych dyrektorów, powinniśmy rozstrzygnąć go do połowy stycznia - mówi Zbigniew Kierkowski.

Dopóki konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, obowiązki dyrektora pełnić będą dotychczasowi zastępcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution