101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skontroluj światła samochodu za darmo

Data publikacji: 28.11.2017 07:47 / Data aktualizacji: 28.11.2017 17:47
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

28.11.2017 Klimontów. Akcja policji. Bezpłatna kontrola świateł
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” to hasło ogólnopolskiej kampanii, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach w sezonie jesienno-zimowym. We wskazanych miejscach kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w samochodach.

Wojewódzka inauguracja policyjnej akcji odbyła się dzisiaj w Klimontowie w powiecie sandomierskim. Piotr Sudy powiedział, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ wielu kierowców przypomni sobie, że od czasu do czasu trzeba sprawdzić swój pojazd.

- Jeżdżąc po drogach często widzę auta, które ewidentnie mają źle ustawione światła. Stwarza to zagrożenie w ruchu - dodał.

Tę opinię potwierdza Paulina Mróz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

- Jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok i jest długi wieczór, nasila się ryzyko wypadków z udziałem pieszych. W grudniu ubiegłego roku w całym kraju było ich 143, a więc trzykrotnie więcej niż w maju - mówi Paulina Mróz.

Dodała, że części tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowcy mieli dobrze ustawione światła.

- Dzięki temu w porę zauważyliby człowieka na drodze - dodaje policjantka.

Emil Kot, diagnosta ze stacji w Klimontowie, powiedział, że najczęściej w przypadku świateł samochodowych problemem są źle założone żarówki i brak możliwości regulacji świateł. Zdarzają się też przypadki montowania świateł niezgodnych z naszymi przepisami.

W województwie świętokrzyskim do akcji  „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” jako jedyna włączyła się stacja diagnostyczna w Klimontowie przy ul. Osieckiej 42. Dzisiaj wykonywała bezpłatne usługi w zakresie ustawiania świateł samochodowych. Kolejne dni, w których można będzie to zrobić, to 2, 9 i 16 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution