101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kolejna studnia dla Afryki. Imię - na cześć bp. Ryczana

Data publikacji: 28.11.2017 08:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Afryka. Studnia
Fot. ks. Piotr Skraba

Dzięki zbiórce makulatury w naszym regionie, w Afryce powstała kolejna - czwarta studnia głębinowa. Po sprzedaży tego surowca, gromadzonego w specjalnych kontenerach stojących przed kościołami, wybudowano studnię w Czadzie, która na cześć zmarłego ordynariusza kieleckiego biskupa Kazimierza Ryczana - ma imię "Święty Kazimierz".

Jak informuje inicjator akcji "Makulatura na Misje" radny Władysław Burzawa - kolejne pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na studnię w Kamerunie.

- Osoby, które tam mieszkają nie mają czystej wody. Codziennie jeżdżą po nią kilka kilometrów. To dla nich bardzo uciążliwe, bo taka podróż zajmuje pół dnia. Wybudowanie studni, to koszt 65 tysięcy złotych. Trzeba zrobić odwiert w granitowym podłożu na głębokości prawie 80 metrów - mówi Władysław Burzawa.

Pieniądze ze sprzedaży makulatury przeznaczone zostały również na dożywianie dzieci w Afryce oraz ich kształcenie. Za 8 tysięcy złotych wyremontowano szkołę w Zambii.

Kontenery, do których można wrzucać makulaturę znajdują się w Kielcach przy parafiach św. Józefa, św. Franciszka, parafii katedralnej, św. Jadwigi Królowej, św. Maksymiliana Kolbe, św. Stanisława, przy Zespole Szkół Katolickich oraz przy Urzędzie Miasta na Rynku i przy ulicy Strycharskiej. Stoją również przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach oraz przy parafii w Piekoszowie.

Do kontenerów można wrzucać każdy rodzaj makulatury: karton, gazety, czy papiery pochodzące z niszczarek.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution