101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Spółdzielnia ma obowiązek rozliczyć się z funduszu remontowego

Data publikacji: 28.11.2017 10:43
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mirosław Kędzia, lustrator spółdzielni mieszkaniowych
Kielce. 28.11.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Spółdzielnia mieszkaniowa tworzy fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych, a obowiązek świadczenia na fundusz dotyczy wszystkich członków spółdzielni, właścicieli lokali nie będących członkami spółdzielni oraz osób nie będących członkami spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze własnościowe prawa do lokali – powiedział w "Na każdą pogodę" Mirosław Kędzia.

Lustrator spółdzielni mieszkaniowych dodał, że każdy mieszkaniec, nie tylko członek spółdzielni, ma prawo do wglądu w wydatki ponoszone przez zarząd w związku z prowadzonymi remontami.

Gość Radia Kielce wyjaśnił, że obowiązująca od września nowela ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wprowadziła obowiązek, oprócz ewidencji przychodów i wydatków funduszu remontowego, jego rozliczenie.

Oznacza to, że mieszkaniec spółdzielni, wobec którego ustaje prawo do lokalu - na przykład w wyniku przejścia pod zarząd wspólnoty mieszkaniowej - posiada prawo żądania od spółdzielni rozliczenia wpłaconych przez niego środków na fundusz remontowy – wyjaśnił Mirosław Kędzia.

Część pierwsza:

Część druga:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution