101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego droższa niż planowano

Data publikacji: 28.11.2017 12:19
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

CK Technik - Centrum Kształcenia Praktycznego - wizualizacje
Fot.

Budowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach może kosztować więcej, niż zakładano. Najtańsza oferta w przetargu okazała się o cztery miliony droższa, niż wynikało to z kosztorysu inwestorskiego. Na budowę centrum miasto miało zarezerwowane ponad 32 miliony złotych.

Dominik Kraska, dyrektor CKP poinformował, że udział w postępowaniu wzięły trzy firmy. Najtańszą ofertę zaproponowało konsorcjum firm Grupy Unimax z Warszawy, które swoją usługę wyceniło na ponad 36 milionów złotych. Radomski Rosabud zaproponował ponad 42 miliony, natomiast najdroższa oferta wpłynęła od firmy AnnaBud z Kielc, która zadeklarowała, że wybuduje centrum za ponad 43 miliony złotych.  

Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego przekonuje, że budowa nie jest zagrożona. W ciągu miesiąca komisja ma zdecydować o wyborze oferenta. Niewykluczone, że brakujące pieniądze zostaną przesunięte z puli, która miała zostać przeznaczona na wyposażenie warsztatów i pracowni. Na ten cel zarezerwowano ponad 12 milionów złotych. Dominik Kraska twierdzi, że nie oznacza to zrezygnowania z nowoczesnego sprzętu. Środki na ten cel mogą zostać pozyskane z funduszy unijnych. Zdaniem dyrektora - w grę wchodziłoby ewentualnie pozyskanie dodatkowych funduszy od miast.

- Możliwe, że nie wyposażymy wszystkiego tak, jakbyśmy chcieli. Z drugiej strony, będziemy szukać środków zewnętrznych w funduszach unijnych, ewentualnie w budżecie miasta - mówi dyrektor.

Dominik Kraska dodał, że przy wyborze oferenta nie będzie się liczyć tylko cena, ale także okres gwarancji i czas realizacji inwestycji. Wszyscy inwestorzy zadeklarowali, że kompleks budynków wybudują o 4 miesiące wcześniej, niż wynika to kontraktu, czyli jeszcze przed wakacjami w roku 2019. Budowa centrum ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Centrum Kształcenia Praktycznego ma powstać przy ulicy Łódzkiej, w pobliżu Kieleckiego Parku Technologicznego. W wielofunkcyjnym budynku będą sale i pracownie warsztatowe, sala konferencyjna dla 200 uczniów, biblioteka, pracownie techniczne oraz 12 sal dydaktycznych. Koszt całej inwestycji oszacowano na 45 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution