101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ostatni dzwonek na wymianę opon

Data publikacji: 28.11.2017 14:13
Autor: Iwona Murawska , Marek Cender / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wymiana opon
Kielce. 28.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Synoptycy zapowiadają od jutra gwałtowne pogorszenie pogody w regionie świętokrzyskim. Najbliższe dni to opady deszczu ze śniegiem i śniegu, więc na drogach będzie ślisko. Jeżeli ktoś jeszcze nie wymienił opon z letnich na zimowe powinien to zrobić niezwłocznie.

Jacek Raczkowski z serwisu wulkanizacyjnego  twierdzi, że z wymianą opon nie ma już co zwlekać.

- Opony, które są przeznaczone do jazdy zimą, są wykonane z innej mieszanki. Jest ona bardziej miękka, a opony całkiem inaczej zachowują się w warunkach zimowych - tłumaczy Jacek Raczkowski.

Podobnego zdania jest Jacek Korus, właściciel jednego z kieleckich zakładów wulkanizacyjnych, który mówi, że kierowcy z wymianą opon nie powinni czekać do pierwszych opadów śniegu.

- Przede wszystkim chodzi o temperaturę powietrza. Plus siedem stopni, to już jest temperatura, kiedy powinniśmy zmienić opony na zimowe, ponieważ rano pojawiają się przymrozki. Natomiast opony zimowe są zrobione z takiej mieszanki gumy, która nie twardnieje pod wpływem niskiej temperatury - wyjaśnia Jacek Korus.

Jak przestrzega nasz rozmówca, jazda na oponach letnich przy temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza może spowodować, że samochód wpadnie w poślizg.

Eksperci przypominają, że pojazdy wyposażone w opony zimowe nie tylko dużo lepiej radzą sobie w trudnych zimowych warunkach, są bardziej przyczepne, mniej się ślizgają, ale także droga hamowania jest dużo krótsza.

Średnie ceny wymiany opon w kieleckich warsztatach to 60 złotych, jeśli wymieniamy całe koła i 80, jeśli zdejmujemy opony letnie i w ich miejsce na felgi zakładamy zimowe.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution