101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kto przewodniczącym świętokrzyskiej PO?

Data publikacji: 28.11.2017 14:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Platforma Obywatelska. Konferencja prasowa. Od lewej: Lucjan Pietrzczyk, Marzena Okła-Drewnowicz, Joanna Winiarska, Artur Gierada
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W najbliższą sobotę (2 grudnia) odbędą się wybory wewnętrzne w Platformie Obywatelskiej. Zgodnie ze zmianami w statucie partii po raz pierwszy przewodniczący struktur powiatowych i wojewódzkich będą wybierani w sposób powszechny.

O fotel przewodniczącego ubiegają się trzy osoby, dotychczasowy komisarz PO Paweł Zalewski, kielecka radna Joanna Winiarska oraz poseł Artur Gierada.

Większość kandydatów prowadzi spotkania z członkami PO w województwie licząc na ich poparcie. Poseł Artur Gierada twierdzi, że jest to doskonała okazja do zwarcia szeregów, aby stanowić skuteczną opozycję dla rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Liczę na swój sukces, zwłaszcza w Kielcach, które są moim matecznikiem. Pomimo startu radnej Joanny Winiarskiej jestem przekonany, że osiągnę tutaj korzystny wynik. Liczę również na poparcie większości powiatów, których szefowie mocno przekonywali mnie do tego, abym ubiegał się o to stanowisko. Zazwyczaj to kandydat zabiegał o głosy powiatów, tymczasem w moim wypadku to wyglądało zupełnie inaczej - dodaje Artur Gierada.

- Region świętokrzyski Platformy zasługuje na to, aby jego przewodniczący pochodził z Kielc, co do tej pory nie miało miejsca - twierdzi druga z kandydatek Joanna Winiarska. - Moim działaniom będzie przewodzić hasło ze zwycięskiej kampanii Bronisława Komorowskiego - „zgoda buduje”. Kolejnym elementem mojej pracy będzie osobisty kontakt ze wszystkimi członkami naszej partii oraz wdrożenie programu, który został przedstawiony na konwencji w Łodzi - dodaje.

Zdaniem Joanny Winiarskiej najważniejszym zadaniem świętokrzyskiej PO jest odbudowa i zjednoczenie struktur. Zwłaszcza w powiecie kieleckim ziemskim z którego w ostatnich miesiącach wystąpiła duża grupa członków.

Z Pawłem Zalewskim, dotychczasowym komisarzem PO w regionie w spawie przygotowań do sobotnich wyborów, mimo licznych prób nie udało nam się skontaktować.

Nowego przewodniczącego wojewódzkich struktur PO poznamy 2 grudnia. Szefa partii w regionie wybierać mogą wszyscy członkowie ugrupowania z co najmniej 6 miesięcznym stażem oraz uregulowanymi składkami członkowskimi. W sobotę wybrani zostaną także przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution