101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wolontariusze wzbogacają licealną Salę Tradycji

Data publikacji: 28.11.2017 19:27
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wolontariusze z klubu „Iskierki Reja” działającego w I LO im. M. Reja w Jędrzejowie zbierają eksponaty, aby uzupełnić salę tradycji w szkole
Jędrzejów. 28.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Mające prawie 100 lat I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie zbiera eksponaty do Sali Tradycji, która powstała w kwietniu tego roku.

Obecnie znajdują się tam przedmioty używane kiedyś w szkole. To stare ławki, biurka, stanowisko pracy sekretarki szkolnej, dyrektora, część biblioteki szkolnej, czy wyposażenie sali gimnastycznej z ubiegłego wieku. Nie brakuje także starych zdjęć opowiadających historię szkoły.

Ponieważ wiadomo, że w liceum istniały również drużyny harcerskie, o czym, świadczą zdjęcia nawet z lat 1919-1920, do Sali Tradycji poszukiwane są również pamiątki związane z harcerstwem. Jak mówi Anna Zygan, opiekun Sali Tradycji, do jej aranżacji zostali zaangażowani uczniowie szkoły oraz członkowie klubu wolontaraiackiego "Iskierki Reja". Chodzi o to, aby połączyć współczesność z tradycją. Zdaniem członków klubu, Sandry, Wiktorii i Krystiana, Sala Tradycji to ważne dla nich miejsce, ponieważ tu odkrywają historię liceum. Dlatego, m.in., poprzez jeden z portali społecznościowych zamierzają dotrzeć do absolwentów liceum i zaapelować do nich o przekazywanie dla szkoły starych przedmiotów związanych nie tylko z harcerstwem.

Jak mówi Wojciech Zwierzchowski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie, Sala Tradycji ma przede wszystkim przypominać o źródłach, korzeniach oraz tradycji liceum. Ma ona również przyczyniać się do łączenia pokoleń. Jak dodaje, to ważne miejsce w szkole.

Wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja apelują do mieszkańców Jędrzejowa, szczególnie absolwentów szkoły, aby przekazywali stare zdjęcia lub pamiątki z lat szkolnych. Mogą to być także przedmioty związane z harcerstwem: np. menażki, plecaki czy mundury.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution