101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Prezydent Kielc: zrealizujemy inwestycje bez względu na koszt

Data publikacji: 29.11.2017 10:34
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
29.11.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kluczowe inwestycje w Kielcach będą realizowane bez względu na wyższe koszty budowy. Jak powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski obecnie prawie w każdym rozstrzyganym przetargu trudno się zmieść w opracowanym przez projektantów kosztorysie.

Podrożały materiały budowlane i robocizna. Niemniej, bez względu na to ratusz będzie realizować najważniejsze zadania. To, m.in., budowa Centrum Kształcenia Praktycznego. Jak informowaliśmy najtańsza oferta w przetargu jest o 4 milion złotych wyższa niż zakładał budżet. Ten ośrodek trzeba wybudować, ponieważ potrzebny jest miastu i całemu regionowi. Ma szkolić fachowców.

- Stąd niezbędne jest wybudowanie centrum ze wszystkimi nowoczesnymi technologiami, w którym nauka będzie marzeniem młodych ludzi - mówi prezydent.  

Kolejna niezbędna inwestycja dla Kielc to przebudowa dworca autobusowego. Gość Radia Kielce jest spokojny o wyłonienie inwestora i przebieg prac. To kluczowe zadanie służące wszystkim mieszkańcom. Dlatego nawet jeśli koszty modernizacji okażą się wyższe niż zakładano, prace trzeba przeprowadzić. W podobnym kontekście Wojciech Lubawski wypowiada się o przebudowie dworca PKP i budowie parkingu nad torami. Po sześciu latach inwestycja została wpisana na listę inwestycji kolejowych i jest nadzieja, że zostanie w końcu zrealizowana. Udział miasta polega na budowie parkingu nad torami, który jeśli będzie taka potrzeba można rozbudowywać.

- To bardzo ważna inwestycja, która otwiera nas na nowe miasto od strony ulicy Mielczarskiego i tą część Kielc - dodał Wojciech Lubawski.

Prezydent jest także przekonany, że wojsko niebawem przejmie budynek przy ulicy Mielczarskiego po MPEC. Ma tam się mieścić dowództwo Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. To dodatkowa ochrona dla Kielc w razie jakiś kataklizmów, kilkaset nowych miejsc pracy oraz zagospodarowanie nieruchomości, która od wielu lat nie jest wykorzystywana.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution