101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Czujniki czadu dla mieszkańców Starachowic. Aby czuli się bezpiecznie

Data publikacji: 29.11.2017 12:09
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Przekazanie czujników tlenku węgla. Na zdjęciu (od lewej): starszy kapitan Marcin Nyga z PSP w Starachowicach oraz Marek Materek, prezydent Starachowic
Starachowice. 28.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Prezydent Starachowic Marek Materek przekazał lokatorom mieszkań socjalnych i komunalnych 400 czujników tlenku węgla. Urządzenia zostały zakupione m. in. z dotacji MSWiA. Jak przypomniał prezydent, w lokalach nie ma centralnego ogrzewania, dlatego lokatorzy korzystają z piecyków gazowych lub na paliwa stałe. Czujniki mają zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Prezydent dodał, że będzie chciał, by reszta mieszkańców Starachowic mogła za pośrednictwem jednego ze stowarzyszeń zaopatrzyć się w detektory tlenku węgla po preferencyjnych cenach.

Kilkadziesiąt takich czujników otrzymała także Straż Pożarna. Komendant powiatowy starszy brygadier Wiesław Ungier przypomniał, że czujki jedynie wykrywają trujący gaz. Przyczyny jego pojawienia się muszą lokatorzy usunąć sami. Powinni także podejmować działania prewencyjne m. in. prowadząc regularne kontrole przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Strażacy zaprezentowali także metody ekonomicznego rozpalania pieców węglowych metodą ”od góry”.

Starachowice. Pokaz palenia w piecu tzw. metodą odgórną. Na zdjęciu: Waldemar Jakubowski, komendant Straży Miejskiej w StarachowicachStarachowice. 28.11.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W ubiegłym tygodniu do ponad 50 szkół i przedszkoli z terenu pięciu gmin powiatu pińczowskiego trafiły czujniki tlenku węgla. Na ręce przedstawicieli samorządów i placówek przekazali je strażacy. Jednostka kupiła urządzenia dzięki finansowemu wsparciu pińczowskiego starostwa i lokalnych firm.

Program "Stop dla czadu" - od kilku lat jest realizowany  także w Kielcach. Za pieniądze z budżetu miasta kupiono i rozdano już kilkanaście tysięcy czujników czadu. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution