101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Coraz więcej pijanych za kierownicą

Data publikacji: 29.11.2017 14:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Alkomat AlcoBlow
Fot. Policja

Rośnie liczba pijanych kierowców na drogach województwa świętokrzyskiego. Jak wynika z policyjnych statystyk, w tym roku zatrzymano prawie 1900 takich osób, czyli o niemal 100 więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Policjanci przypominają, że kiedy nie jesteśmy pewni stanu trzeźwości w każdym komisariacie możemy bezpłatnie przebadać się alkomatem.

Konsekwencjami prowadzenia pojazdu po pijanemu może być wypadek ze skutkiem śmiertelnym. W Areszcie Śledczym w Kielcach przebywa ponad 100 osadzonych za przestępstwa komunikacyjne. Wśród nich jest 28-letni Dariusz, który w kwietniu 2016 roku spowodował wypadek, w którym życie stracił 54-letni motocyklista. W trakcie zdarzenia był pod wpływem narkotyków.

- Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiłem pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motocykliście. Doszło do zderzenia. Potem chciałem mu pomóc, ale byłem w szoku i nie potrafiłem tego zrobić - relacjonuje osadzony.

Mężczyzna dzień wcześniej był w klubie. Jego zdaniem ktoś mu dorzucił amfetaminę do alkoholu. On zapewnia, że jej nie wziął. Osadzony dodaje, że jego życie bardzo się zmieniło od tego czasu. Zostawiła go żona i ma problemy z kontaktem z dziećmi. W więzieniu ma spędzić łącznie 7 lat.

W jednostce przebywa także 38-letni Szymon, który odbywa karę 9 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, w którym życie stracił jego kolega. Mężczyzna był już wcześniej karany, za takie samo przestępstwo.

- Bardzo żałuje, ale nie cofnę czasu. Ciągle o tym myślę i jestem zły na siebie. Nie mogę sobie darować, że nie posłuchałem rodziny, a kolegów - mówi Szymon.

Personel aresztu prowadzi programy przeznaczone specjalnie dla skazanych, którzy nadużywają alkoholu lub są od niego uzależnione.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution