101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego doczeka się swojej hali [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 29.11.2017 14:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Wizualizacja hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego
Fot. materiały szkoły

Kolejna kielecka szkoła będzie miała halę sportową. Chodzi o Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej. W placówce są klasy sportowe, poza tym z obiektu skorzystają również uczniowie utworzonej w tym roku Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którą prowadzi Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Na razie ćwiczą głównie w hali przy ulicy Krakowskiej, ale Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc tłumaczy, że w następnych latach liczba uczniów się zwiększy i hala przestanie wystarczać.

- Dlatego planujemy wybudować nowy obiekt przy ulicy Jagiellońskiej. Powstanie również internat na 80 miejsc - informuje Andrzej Sygut.

Kielce. Wizualizacja hali Szkoły Mistrzostwa SportowegoFot. materiały szkoły

Byłaby to trzecia hala sportowa, której budowę w przyszłym roku planują władze Kielc. Hale mają powstać również w I oraz III Liceum Ogólnokształcącym. Andrzej Sygut mówi, że pieniędzy powinno wystarczyć na wszystkie obiekty.

Ryszard Mańko, dyrektor szkoły przy Jagiellońskiej tłumaczy, że o budowę hali starał się od kilku lat. Jak podkreśla, obiekt będzie służyć uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dzięki czemu miasto może liczyć na dużą nawet czteromilionową dotację z Ministerstwa Sportu. 

Kielce. Wizualizacja hali Szkoły Mistrzostwa SportowegoFot. materiały szkoły

- Potrzebujemy tej hali, bowiem obecnie musimy korzystać z trzech sal na terenie Kielc. To duży problem. Zależy nam, żeby była to hala tania, ale funkcjonalna. Chcemy też, żeby miała widownię na 200 osób, tak żeby można było rozgrywać mecze na poziomie pierwszej ligi piłki siatkowej - informuje Ryszard Mańko.

Obecnie zespół tworzony przez uczniów i absolwentów szkoły gra w II lidze. Jednak do tego, by hala powstała konieczna jest też zgoda kieleckich radnych. Zdecydują o tym na najbliższej sesji Rady Miasta, 7 grudnia. Hala przy ulicy Jagiellońskiej powinna zacząć działać we wrześniu 2019 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution