101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wraca temat podwójnego zabójstwa na KSM-ie. Sprawą zajmie się... detektyw Rutkowski

Data publikacji: 29.11.2017 16:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.11.2017 Kielce. Detektyw Krzysztof Rutkowski podczas konferencji prasowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Detektyw Krzysztof Rutkowski zajął się sprawą podwójnego zabójstwa na osiedlu KSM w Kielcach. Do zdarzenia doszło na początku 2015 roku przy ulicy Pomorskiej. Zamordowani zostali małżonkowie: 30-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna. Oskarżony Marek S. został zatrzymany kilka miesięcy później. Proces w tej sprawie toczy się przed Sądem Okręgowym.

Mężczyzna utrzymuje, że to nie on dokonał zabójstwa małżonków. Takiego samego zdania jest rodzina oskarżonego, która sama zgłosiła się do detektywa.

- Uprzedziłem Marka S., że jeżeli ciąży na nim choć jeden procent odpowiedzialności za ich śmierć, biuro Rutkowski nie wchodzi do tej sprawy i nie będzie podejmowało żadnych czynności - zaznaczył detektyw podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Krzysztof Rutkowski podkreślił, że było to bardzo brutalne zabójstwo. Jego zdaniem, wątpliwe są motywy, które mogły kierować sprawcą tego zdarzenia.

- Wzięliśmy pod uwagę kilka kwestii, które mogły zostać pominięte przez organy ścigania. M.in. to, że nie zostały przebadane włókna, które odnaleziono w dłoniach zamordowanych osób. Ponadto, nie został przesłuchany Daniel „Młody”, z którym 53-letni zamordowany mężczyzna kontaktował się w dniu śmierci. Ofiara uczyła go „zawodu złodzieja” - wyliczał Krzysztof Rutkowski. 

Do sprawy zostało przydzielonych dwóch śledczych.

W dzisiejszym spotkaniu wziął udział także Sylwester Szczęsny, który mimo braku dowodów w sprawie, ma trafić do zakładu karnego za gwałt na 8 - letniej dziewczynce. W 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał go na 2 i pół roku więzienia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution