101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Na remont tych dróg mieszkańcy czekali od wielu lat

Data publikacji: 29.11.2017 16:43
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Otwarcie wyremontowanej drogi Młodzawy Duże – Piaski, gm. Pińczów
29.11.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

5 odcinków dróg na terenie gminy Pińczów zostało wyremontowanych w tym roku w ramach rządowego programu likwidacji klęsk żywiołowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło na ten cel ponad 700 tysięcy złotych, co stanowi 80% wartości wszystkich inwestycji.

W ramach projektu przebudowano drogi na odcinakach Młodzawy Duże - Piaski, Uników do drogi Chrapków, a także odcinki w Pińczowie w okolicach zalewu oraz w Kozubowie i Mozgawie.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśliła, że remont odcinków dróg ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo i komfort ich użytkowników.

- Dbając o to i realizując współpracę strony rządowej z samorządową możemy dziś oddać do użytku kolejne odcinki dróg, na remont których mieszkańcy czekali od wielu lat. Są to dobrze zrealizowane inwestycje. Jestem przekonana, że mieszkańcy i wszyscy użytkownicy tych dróg będą czuć się bezpiecznie - podkreśliła wojewoda.

Prawie półkilometrowy odcinek drogi przebudowany został na odcinku Młodzawy Duże - Piaski. Sołtys Młodzaw, Zdzisław Mider, zaznaczył, że mieszkańcy miejscowości są zadowoleni z przeprowadzonego remontu. Dodał, że na terenie wioski na remont czeka jeszcze ok. 4 kilometry dróg.

- Trasa wymagała pilnej modernizacji. Po przebudowie została poszerzona do 3,5 metra. Pojawiły się na niej również pobocza. Teraz nadaje się do pełnej eksploatacji - zaznaczył sołtys.

Burmistrz Włodzimierz Badurak poinformował, że gmina złożyła już wnioski o dofinansowanie remontu kolejnych 5 dróg. W planach ratusza jest przebudowa ulic Pałęki i Republiki Pińczowskiej w mieście oraz remont kolejnych dróg na terenie gminy: dwa odcinki w Młodzawach i jeden w Kozubowie.

- Liczymy, że w przyszłym roku uda się nam otrzymać dotację i będziemy mogli te drogi przebudować - podsumował burmistrz.

Pińczów. Ulica SłonecznaPińczów. 29.11.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Oprócz rządowego wsparcia na usuwanie klęsk żywiołowych, gmina dostała w tym roku również dotację ponad 600 tysięcy złotych z programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na budowę w Pińczowie ulicy Słonecznej. W ramach inwestycji wycenionej na prawie 1 300 000 tysięcy złotych wykonano m.in. skrzyżowania, kanalizację i oświetlenie. Przy nowej drodze mają w przyszłości powstać domy jednorodzinne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution