101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kto będzie woził kielczan? Sąd analizuje dokumenty

Data publikacji: 29.11.2017 16:48
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15.02.2017 Kielce. Sąd. Wokanda. Rozprawa. Akta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się rozprawa odwoławcza, dotycząca przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc. Do Sądu Okręgowego w Kielcach trafiły już wszystkie niezbędne dokumenty z Zarządu Transportu Miejskiego i kieleckiego MPK, a także opłaty za wniesienie skarg. Decyzja dotycząca terminu rozprawy zapadnie w ciągu najbliższych dni.

Przypomnijmy, 16 października Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że Zarząd Transportu Miejskiego naruszył przepisy, wykluczając z przetargu radomską firmę Michalczewski. Jak informowaliśmy, ZTM odrzucił ofertę tego przewoźnika, ponieważ w opinii urzędników nie spełniał on jednego z warunków, czyli nie był w stanie przygotować bazy transportowej w ciągu 5 miesięcy. Izba nie zgodziła się z tą argumentacją i zdecydowała o przywróceniu spółki do przetargu. Ten wyrok nie odpowiada Zarządowi Transportu Miejskiego i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacji. Obydwa podmioty zaskarżyły decyzje KIO.

Monika Gądek - Tamborska, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach stwierdziła, że decyzja dotycząca terminu rozprawy zostanie podjęta bezzwłocznie. Batalia związana z rozstrzygnięciem kieleckiego przetargu trwa od czerwca. Oferty złożyły kieleckie MPK i spółka Michalczewski z Radomia. Kontrakt, który Zarząd Transportu Miejskiego chce podpisać z wybranym przewoźnikiem wart jest ponad 600 milionów złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution