101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wielki sukces funkcjonariusza kieleckiego Aresztu Śledczego

Data publikacji: 29.11.2017 16:56
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Łukasz Kałuziński podczas Maratonu Komandosa
Fot. archiwum prywatne

42 kilometry błotnistej trasy i 10 kilogramowy plecak - to nie przeszkodziło Łukaszowi Kałuzińskiemu, funkcjonariuszowi Aresztu Śledczego w Kielcach ukończyć XIV Maraton Komandosa. Mężczyzna zajął II miejsce w klasyfikacji służby więziennej.

Łukasz Kałuziński powiedział, że do startu przygotowywał się 3 miesiące. Trasa była zróżnicowania, zawodnicy biegli po asfalcie i po ściółce leśnej.

- Moim zdaniem, łatwiej biega się po lesie. Ponadto, jest to zdrowsze dla stawów, ścięgien i wiązadeł - wyjaśnia uczestnik.

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego pokonał trasę w niecałe 5 godzin.

- Był to jednak gorszy wynik niż w zeszłym roku, ponieważ wtedy trwało to jedynie 4 godziny i 10 minut. W tym biegu doznałem urazu kolana na 20 kilometrze. Walczyłem jedynie, żeby dobiec do mety - mówi Łukasz Kałuziński.

Nagroda jaką otrzymał Łukasz Kałuziński/ fot. archiwum prywatne

Za godne reprezentowanie Służby Więziennej, mężczyzna z rąk Krzysztofa Czekaja, dyrektora Aresztu Śledczego w Kielcach odebrał nagrodę.

- Sprawność fizyczna funkcjonariuszy jest niezwykle ważna i potrzebna w pracy penitencjarnej. Cieszę się, że dzięki swojej wytrwałości i silnej woli nasz pracownik osiągnął tak znaczący sukces sportowy - powiedział dyrektor.

Bieg odbył się w ostatnią sobotę. Łącznie brało w nim udział 500 osób. Nie wszystkim jednak udało się ukończyć maraton. Na metę nie dobiegło blisko 70 osób. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution