101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Awantura na sesji. Były poseł zakłócił porządek

Data publikacji: 29.11.2017 18:44
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starosta Ostrowiecki, Rada Powiatu Ostrowieckiego
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim została przerwana po 10 minutach. Porządek zakłócił Leszek Sułek, były poseł Samoobrony. Prócz transparentów z obraźliwymi hasłami na temat starosty Zbigniewa Dudy i przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Brożyny przyniósł także megafon.

Jerzy Brożyna poprosił o niezakłócanie porządku obrad, jednak Leszek Sułek nie zastosował się do tych próśb. Po 15-minutowej przerwie były poseł w dalszym ciągu zakłócał posiedzenie, chciał zabrać głos. W końcu podjął decyzję o tym, aby obrady zawiesić do jutra do godziny 16:00.

Jak powiedział Radiu Kielce, obecność pana Sułka przeszkadza radnym i jemu jako przewodniczącemu Rady Powiatu. Transparenty, które przynosi ze swoimi kolegami rozpraszają uwagę i nie pozwalają się skupić na obradach.

Starosta Zbigniew Duda nie chciał komentować tego incydentu jednak informuje, że jutro do podobnej sytuacji nie dojdzie. Przypomina, że przed każdymi wyborami samorządowymi Leszek Sułek urządza podobne wydarzenia. Przychodzi także na sesje Rady Miejskiej, jednak tam nie zachowuje się w sposób skandaliczny i nie obraża zgromadzonych radnych czy prezydenta. Leszek Sułek był skazywany przez sąd, m.in. za bezprawne zajęcie gabinetu prezydenta Ostrowca i napaść na strażników miejskich.

Podczas dzisiejszej sesji miały zostać podjęte uchwały dotyczące m.in. zmian w budżecie powiatu czy przekształcenia dotychczasowych szkół zawodowych na branżowe I stopnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution