101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PGKiM zajmie się odśnieżaniem sandomierskich dróg i chodników

Data publikacji: 29.11.2017 19:31
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.1.2016 Odśnieżanie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zimowym utrzymaniem dróg i chodników na terenie Sandomierza zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Rada Miasta powierzyła spółce te obowiązki stosowną uchwałą. Zobowiązała przedsiębiorstwo także do utrzymania czystości na terenie miasta oraz na przystankach autobusowych.

Prezes PGKiM w Sandomierzu Ryszard Latawiec powiedział, że spółka jest dobrze przygotowana do wypełnienia tych obowiązków. Posiada specjalistyczny sprzęt do odśnieżania, wśród których są cięższe i lżejsze pojazdy. Ostatnio kupiony był nowy samochód z pługiem odśnieżającym, który czeka na rejestrację - mieszanka do posypywania oraz sól są przygotowane.

Na zimowe utrzymanie dróg i chodników oraz dbanie o porządek w mieście przeznaczono z budżetu miasta 550 tysięcy złotych. Radny Jacek Dybus miał wątpliwości, czy można przekazywać spółce pieniądze bez wcześniejszego przetargu. Burmistrz Marek Bronkowski wyjaśniał, że wszystko jest zgodne z przepisami, ponadto podkreślał, że PGKiM to spółka miejska, gmina powołała ją do realizowania zadań własnych, a jednym z nich jest utrzymanie porządku i czystości.

Radna Agnieszka Frańczak - Szczepanek apelowała, aby odśnieżanie i porządki prowadzone były w całym mieście, a nie tylko na starówce. Jej zdaniem, w tym zakresie widać różnicę pomiędzy poszczególnymi częściami miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution