101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zbigniew Boniek zagrał na kieleckim Bocianku! [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 29.11.2017 19:46
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

29.11.2017 Kielce. SP nr 1. Otwarcia 24 Grudniowego Turnieju Trójek Piłkarskich. Prezes PZPN Zbigniew Boniek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek dokonał uroczystego otwarcia 24 Grudniowego Turnieju Trójek Piłkarskich, który w środę rozpoczął się w Kielcach. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 na Bocianku pojawili się również m.in. szef departamentu ds. mediów i komunikacji PZPN Janusz Basałaj, właściciel Korony Dieter Burdenski i prezes kieleckiego klubu Krzysztof Zając.

W meczu otwarcia zmierzyli się ubiegłoroczni triumfatorzy turnieju, młodzi piłkarze Korony Kielce z roczników 2004 i 2005. Obydwie drużyny zostały wzmocnione. W jednej zagrał Dieter Burdenski w drugiej Zbigniew Boniek.

- Bardzo dobry turniej. Fajna forma, bo "trzech na trzech", grają ściany, a to oznacza dużą intensywność. Tego piłce, szczególnie tej młodzieżowej, brakuje. Mamy mnóstwo akademii, ale za dużo czasu poświęcamy technice, a powinno się więcej i intensywniej grać. Dzieciaki miały frajdę, ale żadnego dla mnie szacunku. Przepychali, chcieli siatki zakładać, ale co zrobić na boisku są wszyscy równi - mówił z uśmiechem Zbigniew Boniek.

- To fajne uczucie zagrać w jednej drużynie z "legendą". Rozpierała mnie duma, ale był też stres. Przegraliśmy, ale nie wynik był najważniejszy. Chodziło o dobrą zabawę i możliwość zagrania z takimi gwiazdami - powiedział Oskar Krzysiek z Korony Kielce.     

W 24 Grudniowym Turnieju Trójek Piłkarskich wystąpi ponad 200 drużyn z całej Polski. W grupie VIP, która w czwartek 21 grudnia rywalizować będzie w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej, wystąpią m.in. Dariusz Dziekanowski, Ireneusz Jeleń, Damian Gorawski, Paweł Golański, Grzegorz Piechna, Przemysław Kaźmierczak, Arkadiusz Bilski, Krzysztof Sobieraj.

24 Grudniowy Turniej Trójek Piłkarskich, którego patronem medialnym jest Polskie Radio Kielce, potrwa do 28.grudnia.    

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution