101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

MP w Bilard. Wygrała i podziękowała .....Bogu

Data publikacji: 30.11.2017 07:50
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Komentarze

Katarzyna Wesołowska
Portugalia . 20.11.2017 / Fot. bilard-sport.pl

Nie mają litości dla rywali kieleccy bilardziści. W rozgrywanych w stolicy regionu świętokrzyskiego mistrzostwach Polski gospodarze sięgnęli po kolejne medale, tym razem w odmianę 10 bil. Wśród mężczyzn złoto wywalczył zawodnik Nosanu Karol Skowerski, który w finale pokonał Mariusza Skonecznego z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 7:4.

Jeszcze więcej powodów do zadowolenia było w gronie kobiet, gdzie kielczanki sięgnęły po dwa krążki. Tytuł mistrzyni Polski dla Katarzyny Wesołowskiej z Idoślubu.pl TvSports po zwycięstwie 5:2 nad Moniką Ząbek z ERG Bieruń Folie, a brąz dla Oliwii Czupryńskiej z Nosanu.

- Przede wszystkim dziękuję Bogu i tym, którzy się za mnie modlili oraz oczywiście klubowym kolegom, którzy dużo mi pomogli – powiedziała w emocjonalnej wypowiedzi tuż po zakończeniu finału świeżo upieczona mistrzyni kraju z Kielc.

- Miałem trochę szczęścia, a to też w tym sporcie jest bardzo potrzebne. Jestem szczęśliwy bo tych złotych krążków na koncie nie mam za dużo w porównaniu z innymi, ale może już niedługo to się zmieni? Na pewno powalczę o mistrzostwo w dziewiątkę – zadeklarował Karol Skowerski.

Kielce. Bilardowe mistrzostwa Polski. Karol SkowerskiKielce. 27.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przypomnijmy, w pierwszej odmianie – 8 bil wśród pań złoto zdobyła Czupryńska, a brąz Wesołowska, natomiast w gronie panów mistrzowski tytuł wywalczył Tomasz Kapłan z Nosanu, a srebro Karol Skowerski.

Przed zawodnikami jeszcze jedna odmiana – 9 bil. Mistrzostwa Polski w Bilard rozgrywane będą do piątku w hotelu Bińkowski, a jednym z patronów medialnych jest Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution