101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister Błaszczak: liczba śmiertelnych wypadków spadła o 9 procent

Data publikacji: 30.11.2017 11:18 / Data aktualizacji: 30.11.2017 13:06
Autor: Bartłomiej Zapała , Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Podsumowanie programu Razem bezpieczniej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak

Podsumowanie programu "Razem bezpieczniej". Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak
Jędrzejów. 30.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podsumował w Jędrzejowie program "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Jego najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. To wciąż główne ofiary zdarzeń w ruchu drogowym.

Komendant Główny Policji, generał Jarosław Szymczyk, który towarzyszył ministrowi Błaszczakowi w Jędrzejowie, poinformował, że 90 procent wypadków z udziałem pieszych wciąż zdarza się w  terenie zabudowanym. Dlatego priorytetem stała się poprawa jakości przejść dla pieszych.

Podsumowanie realizacji programu "Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Od lewej: Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, Jarosław Szymczyk, komendant główny policji, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz BłaszczakJędrzejów. 30.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mariusz Błaszczak przypomniał, że poprawa infrastruktury drogowej to jedno, ale równie ważna jest codzienna obecność 4 tys. widocznych funkcjonariuszy. - Nie czają się oni na kierowców w poszukiwaniu mandatów, ale swoją obecnością wpływają na zachowania kierujących. Efekty są już widoczne, w ubiegłym roku liczba śmiertelnych wypadków spadła o 9 procent - powiedział Mariusz Błaszczak.

W Jędrzejowie dzięki programowi "Razem bezpieczniej" poprawiono 26 przejść dla pieszych. Wytypowano je przy współpracy samorządu z policją, głównie przy przedszkolach, szkołach, urzędach publicznych i przy domu kultury. W ubiegłym roku odnotowano tam 16 zdarzeń, a ucierpiało 12 pieszych. - Mam nadzieję, że nie dojdzie tu już do żadnych wypadków mówił burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek. Na nowych przejściach zastosowano specjalne farby, widoczne także w godzinach nocnych, w kolorach białym i czerwonym.

Minister Mariusz Błaszczak wręczył w Jędrzejowie także medal "Młody bohater". Otrzymał go 10-letni Aleksander Jastrzębski z Szydłowca. W sierpniu tego roku zauważył on przygniecionego przez osuwający się do rowu samochód kierowcę. Zatrzymał się, zaalarmował sąsiadów i wezwał pomoc.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył 10-letniemu Aleksandrowi medal "Młody bohater"Jędrzejów. 30.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To wielka satysfakcja, że mogę wyróżnić kolejnego młodego człowieka, który nie przeszedł obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. Minister gratulował Aleksandrowi postawy, a rodzicom syna. Jak dodał to niezwykle ważne, aby kształtować takie postawy wśród młodych ludzi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution