101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Drogowcy odcięli mieszkańców Jedlnicy od świata?

Data publikacji: 30.11.2017 15:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jedlnica. Most na rzeczce Hutce
Jedlnica. 30.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Jedlnicy koło Bolmina oraz kilku pobliskich wiosek twierdzą, że przez remont drogi wojewódzkiej numer 762 zostali odcięci od świata. Wykonawca inwestycji ma wkrótce zamknąć most na rzeczce Hutce, a nowy ma być gotowy do czerwca przyszłego roku. Przez ten czas, mieszkańcy będą musieli korzystać z objazdów. Problem w tym, że tymczasową trasą nie chcą jeździć busy, przewożące tam pasażerów, w związku z czym do najbliższego przystanku będą mieli około 10 km.

Osoby, z którymi rozmawiał nasz reporter zapewniają, że nie są przeciwne remontowi, ale nie potrafią zrozumieć, dlaczego taką inwestycje rozpoczyna się zimą. Ich zdaniem likwidacja przejazdu teraz nie ma sensu, ponieważ wykonawca ze względu na złe warunki pogodowe nie będzie w stanie rozpocząć budowy. Marcin Opara, właściciel firmy przewozowej przyznaje, że z powodu remontu, czas przejazdu z Bolmina do Kielc wydłuży się o 40 minut. Taka zamian zupełnie zaburzy rozkład jazdy. Przewoźnik nie wyklucza zawieszenia kursów do Bolmina. 

Jedlnica. Most na rzeczce HutceJedlnica. 30.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Karol Rożek, zastępca dyrektora w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich stwierdził, że most na rzeczce Hutce jest w złym stanie technicznym i musi zostać rozebrany. Nowy obiekt powstanie w tym samym miejscu. Nie przewidziano jednak przeprawy tymczasowej, ponieważ nie pozwalają na to decyzje środowiskowe. 

Dyrektor dodaje również, że zarówno zarządowi jak i firmie Strabag, która jest głównym wykonawcą odcinka zależy na tym, aby most został wybudowany jak najszybciej.

Przejazd przez most zostanie zamknięty prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Przebudowa całej drogi wojewódzkiej ma potrwać do końca przyszłego roku. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution