101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Tak będzie wygląda najdroższa ostrowiecka inwestycja [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 30.11.2017 15:10
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Ostrowiec. Browar Kultury. Wizualizacje
30.11.2017 / Fot. materiały własne

Władze Ostrowca Świętokrzyskiego zaprezentowały dziś wizualizacje wnętrza Ostrowieckiego Browaru Kultury, największej i najdroższej inwestycji. Wartość przedsięwzięcia to około 18 milionów złotych z czego ponad 17 milionów stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. W obiekcie swoje siedziby będą mieć trzy najważniejsze instytucje kulturalne: Biuro Wystaw Artystycznych, Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Prezydent miasta Jarosław Górczyński mówi, że budynek całkowicie zmieni swoje oblicze. Dodaje także, że pracę znajdzie tam około 10 osób. Włodarz miasta dodaje, że Ostrowiecki Browar Kultury to będzie miejsce, w którym dzieci i młodzież będą odkrywać swoje talenty i w wygodnych warunkach realizować swoje pasje i zainteresowania.

Miejskie Centrum Kultury na czas remontu zostało przeniesione wraz z Biurem Wystaw Artystycznych do budynku kina „Etiuda”. Marek Cichosz, pełniący obowiązki dyrektora MCK nie może doczekać się przeprowadzki. Zapowiada, że nowa lokalizacja i większa przestrzeń pozwolą zrealizować wiele ciekawych pomysłów, np. stworzenie zespołu z sekcją dętą i wokalistami, który latem mógłby umilać czas mieszkańcom na rynku.

Dodaje, że w budynku, w którym teraz działa MCK jest ciasno, nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby prowadzić zajęcia dla wszystkich sekcji. Dodaje, że póki co korzystają z uprzejmości ostrowieckich szkół.

Jak informuje Krzysztof Kowalski, naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej ostrowieckiego magistratu, od lutego, aż do tej pory trwało zabezpieczanie budynków i rozbiórka tych, które zagrażałyby bezpieczeństwu. W tej chwili prace przeniosły się do wnętrza budynku. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień przyszłego roku. Przed remontem instytucje miały do dyspozycji 2,5 tysiąca metrów. Po rozbudowie przestrzeń zwiększy się do ponad 5,5 tysiąca metrów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution