101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce miastem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Powstanie specjalny paszport i przewodnik

Data publikacji: 30.11.2017 17:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

KTT. Premiera Alicji w Krainie Czarów (28 stycznia 2017 r)
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rodziny z dziećmi znalazły się na celowniku specjalistów od promocji kieleckiego ratusza. Urzędnicy chcą reklamować region, jako miejsce przyjazne do uprawiania turystyki rodzinnej. Pomóc ma w tym system zachęt i nagród dla korzystających z oferty turystycznej Kielc i gmin ościennych. Powstanie też nowy portal, który zamieści informacje o najciekawszych atrakcjach. Inauguracja programu, który zatytułowano „Kielce -  Raj dla dzieci” odbędzie się 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Nowy portal, który będzie promował miasto zostanie podzielony na działy tematyczne z pogrupowanymi atrakcjami turystycznymi, sportowymi, kulturalnymi, w tym m.in. rezerwaty przyrody, muzea, baseny, parki tematyczne czy parki rozrywki. Katarzyna Telka, kierownik referatu sportu i turystyki w kieleckim ratuszu wyjaśnia, że po kliknięciu w daną lokalizację uzyskamy więcej informacji na temat danego miejsca. Poczytamy o jego historii i ciekawostkach z nim związanych.

W ramach projektu powstanie też tzw. Rodzinny Paszport Turystyczny, książeczka z opisem wybranych atrakcji z miasta. Osoby, które je odwiedzą i zdobędą pieczątki otrzymają drobne upominki i nagrody. Paszport będzie można otrzymać w wersji drukowanej w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach, a także podczas targów turystycznych.

Jednym z pomysłów jest także utworzenie bajkowego przewodnika dla dzieci - do pobrania w pliku PDF. Książeczka zawierać będzie legendy, zagadki i kolorowanki związane z atrakcjami Kielc i okolic. Przy tworzeniu projektu miasto współpracowało z operatorami atrakcji turystycznych oraz samorządowcami z gmin należących do Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Inauguracji projektu będzie towarzyszyć koncert w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Kielecki Teatr Tańca Odegra spektakl Alicja w Krainie Czarów.

Podobne wiadomości
11.04.2017 08:44

Kraina czarów na scenie KTT

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution