101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

15 lat świętokrzyskiego ROT-u

Data publikacji: 01.12.2017 11:13
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor ROT
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Mija 15 lat działalności Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. To największa organizacja wspierająca rozwój i promocję turystyki spośród wszystkich polskich regionów. Skupia 166 podmiotów: samorządy, stowarzyszenia i fundacje, biura podróży, sanatoria i hotele oraz instytucje i firmy związane z turystyką.

Zdaniem Małgorzaty Wilk – Grzywny, dyrektor Biura ROT-u, w ciągu ostatnich lat udało się zmienić postrzeganie Świętokrzyskiego. Przybyły nowe produkty turystyczne, poprawiła się znacznie infrastruktura hotelowa. - Dziś już nie mówi się, że „wieje jak w Kieleckiem, ale, że „Świętokrzyskie czaruje” – dodaje dyrektor Biura ROT-u.

Wydawanie materiałów promocyjnych o regionie, udział w targach turystycznych w kraju i za granicą, a także produkcja spotów i widowisk, transmitowanych w ogólnopolskich telewizjach – to efekt działalności organizacji. ROT finansował również produkcje filmowe, osadzone w regionie: serial telewizyjny „Ojciec Mateusz” oraz film dla dzieci i młodzieży „Gabriel”, który zebrał wiele nagród na światowych festiwalach. 

Wspólnie z czterema innymi organizacjami świętokrzyski ROT zrealizował projekt „Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo”, który w tym roku został nominowany do nagrody „Szlak Rowerowy Roku”, przyznawanej od kilku lat podczas targów turystyki rowerowej i pieszej w Holandii.

Małgorzata Wilk – Grzywna podkreśla, że z roku na rok przybywa turystów w Świętokrzyskiem, i przyznaje, że przyszedł czas na zawalczenie o turystę z zagranicy. – W tym celu trzeba jeszcze bardziej uatrakcyjnić miejsca i podnieść poziom obsługi – dodaje dyrektor Biura ROT-u.

Gala jubileuszowa odbędzie się wieczorem w Kieleckim Centrum Kultury. W widowisku wystąpią: Kielecki Teatr Tańca, K.A.S.A., Kabaret Czwarta Fala i świętokrzyska drużyna telewizyjnego show „Bitwa na Głosy”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution