101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Oddział zakaźny w skarżyskim szpitalu zostanie zlikwidowany

Data publikacji: 01.12.2017 12:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

27.09.2017 Skarżysko - Kamienna. Szpital Powiatowy
27.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej do likwidacji. Jak informuje Krzysztof Grzegorek, zastępca dyrektora ds. medycznych, powodem takiej decyzji jest brak lekarzy, którzy chcieliby pracować na tym oddziale. Dlatego od dziś zawiesił on działalność na miesiąc.

- Przymierzamy się do całkowitej likwidacji oddziału. Od wielu lat brakuje nam dwóch etatów. Zdarzało się, że na dyżurze zostawał tylko jeden specjalista. Ostatnio jeden z lekarzy poszedł na długotrwałe zwolnienie lekarskie z powodu przewlekłej choroby i prawdopodobnie już do pracy nie wróci. To siła wyższa, które zmusza nas do podjęcia takich działań – stwierdził Krzysztof Grzegorek.

Jak dodał, wszyscy pacjenci, którzy byli leczeni na oddziale zakaźnym będą mogli nadal przechodzić terapię, ale na oddziale wewnętrznym. Jednocześnie zapewnia, że po likwidacji tej komórki, zatrudnienia nie straci nikt z personelu. Zostaną oddelegowani do pracy na innych oddziałach.

Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że NFZ wyraził zgodę na zawieszenie oddziału zakaźnego w skarżyskim szpitalu do końca tego roku.

- Powodem jest oczywiście brak lekarzy, czyli szpital nie spełnia warunków, by oddział funkcjonował. My nikomu nie możemy zakazać zawieszenia, czy zamknięcia danego oddziału. Jeżeli szpital nie będzie chciał świadczyć tych usług, wówczas umowa na ten zakres zostanie rozwiązania i zmniejszy się ryczałt, jaki szpital otrzymał na udzielanie świadczeń medycznych – dodała Beata Szczepanek.

W ciągu ostatnich dwóch lat, na oddziale zakaźnym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku - Kamiennej leczonych było prawie 1100 pacjentów. W województwie świętokrzyskim działają trzy oddziały zakaźne. Znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz w Szpitalach Powiatowych w Starachowicach i Busku – Zdroju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution