101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przybyło miejsc, gdzie można usunąć zaćmę

Data publikacji: 01.12.2017 14:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Szpital Kielecki. Zabiegowy gabinet okulistyczny

Szpital Kielecki. Zabiegowy gabinet okulistyczny
Kielce. 01.12.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Na medycznej mapie województwa świętokrzyskiego przybyły dwa nowe miejsca, w których świadczone są usługi okulistyki chirurgicznej jednego dnia, chodzi m. in. o usuwanie zaćmy. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, pierwszy punkt znajduje się w Uzdrowisku Busko–Zdrój, a drugi w Szpitalu Kieleckim.

- Kolejne nowe placówki, to ortopedia i traumatologia narządu ruchu w Starachowicach przy ulicy Medycznej oraz w Kielcach na osiedlu "Na Stoku". W tej ostatniej placówce uruchomiony został również oddział ogólny chirurgiczny – wymienia Beata Szczepanek.  

- Zabiegi, głównie chirurgii zaćmy wykonywane są od kilku tygodni w ośrodku działającym przy Szpitalu Kieleckim - informuje okulista z tej placówki, dr Magdalena Gierada. - Od tego czasu wykonaliśmy już ponad 80 zabiegów. Ponieważ jesteśmy młodym ośrodkiem kolejka nie jest długa. Na chwilę obecną na taki zabieg czeka się około dwóch miesięcy. Będziemy też prowadzić zabiegi chirurgii powiek i chirurgii szklistkowo-siatkówkowej – dodaje dr Magdalena Gierada.  

W województwie świętokrzyskim działa w sumie 9 ośrodków chirurgii okulistycznej jednego dnia i oddziałów okulistycznych. Znajdują się m. in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, a także w szpitalach w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach.

Szpital Kielecki. Zabiegowy gabinet okulistycznyKielce. 01.12.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution