101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rok pełen sukcesów dla stadniny koni w Michałowie

Data publikacji: 01.12.2017 15:26
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Prezes stadniny Maciej Grzechnik prezentuje nagrody wywalczone przez michałowskie konie na Czempionacie Świata w Paryżu
Michałów. 01.12.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

To był bardzo dobry rok dla Stadniny Koni Michałów – ocenia jej prezes, Maciej Grzechnik. Władze hodowli szacują zyski po tegorocznych przetargach. Trwają również przygotowania do 2. Zimowej Aukcji Koni Arabskich Czystej Krwi.

Tegoroczny sezon zakończył występ michałowskich koni na Czempionacie Świata w Paryżu, gdzie ogier Equator zdobył srebrny medal, a dwa inne ogiery i dwie klacze uzyskały tytuły Top Ten, czyli dziesięciu najlepszych koni czystej krwi na świecie. Po raz pierwszy od wielu lat konie z michałowskiej hodowli prezentowały się w tym roku również na prestiżowym czempionacie w Mentonie w południowej Francji, gdzie klacz Galerida zdobyła brązowy medal. Z kolei na Czempionacie Europy w Weronie michałowska klacz Pustynia Kahila wywalczyła tytuł Wiceczempionki.   

- To był spektakularny rok dla stadniny. Zdobyliśmy bardzo wiele cennych nagród również na polskich imprezach poczynając od Czempionatu Narodowego w Janowie Podlaskim, poprzez konkursy w Nowych Wrońskach i Radomiu – tłumaczy Maciej Grzechnik.   

Władze stadniny przeprowadziły również szereg remontów. - Rozpoczęliśmy prace remontowe od najstarszych stajni. Wymieniliśmy karuzelę uwięziową dla koni na nowoczesną, która jest o wiele bardziej przyjazna zwierzętom. Dokonaliśmy także wielu zmian w utrzymaniu koni, otwierając stajnie i wyprowadzając nasze zwierzęta na pastwiska – wylicza Maciej Grzechnik.     

Władze stadniny przygotowują się również do 2. Zimowej Aukcji "Winter Sale". Po jej zakończeniu będzie wiadomo, z jakim bilansem finansowym placówka zakończy rok. W zeszłym, dzięki Zimowej Aukcji stadnina zarobiła 400 tysięcy złotych, a cały rok zakończyła z kwotą ponad 1,5 miliona złotych na plusie.

Zysk przynoszą również organizowane przetargi. Po październikowym, wzbogaciła się o ponad 120 tysięcy euro. - To dużo, zważywszy, że do sprzedaży na przetargach wystawiane są konie o mniejszej wartości. Prawdziwe perły michałowskiej hodowli zostają razem z nami – zaznaczył Maciej Grzechnik.

2. Zimową Aukcję Koni Arabskich zaplanowano w Michałowie na 9 grudnia.
W tym roku, w Michałowie na świat przyszło 75 źrebaków arabskich. Łącznie w stadninie jest obecnie prawie 400 koni.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution