101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Fotograficy z całej Polski znów udowodnili, że życie jest piękne

Data publikacji: 01.12.2017 21:29
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.12.2017 Kielce. KCK. Finał konkursu fotograficznego "Życie jest piękne"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zdjęcia zrobione m. in. na Hawajach i Kubie znalazły się wśród 12 finałowych prac organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury konkursu "Życie jest piękne". Są także fotografie, wykonane w naszym kraju. Zdjęcia zamieszczono w kolekcjonerskim kalendarzu na 2018 rok, będzie je można również podziwiać na fasadzie KCK.

Jedną z nagrodzonych prac jest fotografia autorstwa Wojciecha Gepnera, która przypasowana została do 12 miesiąca roku - grudnia. Prezentuje czerwoną ścianę zielonogórskiego budynku, na której umieszczony jest bankomat. Po chwili, z prawej strony zauważamy postać, odchodzącą od maszyny ze spuszczoną głową. Tytuł fotografii brzmi: "Karta się odwraca, również bankomatowa". Wojciech Gepner podkreśla, że zrobił tę fotografię już kilka lat temu, jeszcze na tradycyjnym filmie. Jednak dopiero teraz postanowił ją przesłać na konkurs.

Nadesłane prace oceniała pięcioosobowa komisja. W jury zasiadał m. in. członek Związku Polskich Artystów Fotografików Jerzy Bednarski. W rozmowie z Radiem Kielce juror podkreślił, że oceniając fotografie najbardziej zwracał uwagę na kompozycję, a także na głębię zdjęcia. W dzisiejszych czasach jest łatwość robienia zdjęć, dlatego tak ważne jest, aby na fotografii było widoczne coś więcej, niż tylko pozorne piękno - stwierdził Jerzy Bednarski.

Konkurs "Życie jest piękne" organizowany jest od 2007 roku. Spośród nadesłanych prac komisja nagradza 12 laureatów oraz wyróżnia kolejne 12 osób.

Galę Finałową konkursu zwieńczył koncert "W rytmie tanga" pianisty Pawła Piotrowskiego i akordeonisty Krzysztofa Korbana. W tym roku na konkurs "Życie jest piękne" wpłynęły 1324 zdjęcia. Z tej grupy do finału nominowano 24 fotografie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution