101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Stowarzyszenie Bogdana Wenty aktywne w Kielcach i regionie

Data publikacji: 01.12.2017 21:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie" podsumowało dotychczasową działalność
Kielce. 01.12.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie" podsumowało dotychczasową działalność. Podczas piątkowych uroczystości spotkali się jego członkowie oraz osoby blisko związane i współpracujące z organizacją Bogdana Wenty. Jak podkreślił eurodeputowany z naszego regionu - przez ponad rok stowarzyszenie aktywnie działało nie tylko w Kielcach, ale również w całym województwie.

- Jako stowarzyszenie nie przypisujemy sobie wszystkich sukcesów. Wiele osób, które z nami współpracują aktywnie działają na rzecz rozwoju województwa i wspólnot lokalnych od bardzo wielu lat. Staramy się nawzajem wzmocnić, przez ostatni rok działalności poznaliśmy mnóstwo ludzi z różnych środowisk, między innymi zaangażowanych w pomoc dla niepełnosprawnych - dodaje.

Zdaniem Bogdana Wenty - współpraca z wieloma środowiskami na poziomie lokalnym pomaga wypracować lepsze formy dialogu, aby skutecznie działać i rozwijać inicjatywy obywatelskie.
Europoseł zapytany o planowany start w wyborach na prezydenta Kielc stwierdził, że ostateczna decyzja w tej sprawie jest kwestią bardzo wielu przemyśleń.

Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie" podsumowało dotychczasową działalnośćKielce / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Do tych deklaracji podchodzę z dużą odpowiedzialnością. Gdyby pięć lat temu ktoś powiedział, że zostanę posłem do Parlamentu Europejskiego, zapewne skwitował bym to uśmiechem. Jednak to pokazuje, że życie pisze różne scenariusze, dlatego niczego nie można wykluczyć - dodaje.

Jak twierdzi Bogdan Wenta - tak, jak w sporcie, również w polityce należy się liczyć z odpowiedzialnością i oceną publiczną za wszystkie podejmowane decyzje.

Podczas spotkania członkowie i sympatycy stowarzyszenia złożyli sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Oprócz działaczy społecznych wzięli w nim również udział przedstawiciele władz, Piotr Żołądek członek zarządu województwa świętokrzyskiego, a także wójt Miedzianej Góry Zdzisław Wrzałka i komisarz PO w regionie Paweł Zalewski.

Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie" podsumowało dotychczasową działalnośćKielce / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution