101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Płaczący miś. Emocje dzieci w rysunkach

Data publikacji: 02.12.2017 11:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kampania "Białej wstążki"
Kielce. 24.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję, nie biję". Zorganizowano go w ramach akcji Biała Wstążka. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac. Na rysunkach można było zobaczyć np. płaczącego misia. Dzieci wyjaśniały, że on płacze, bo jest mu przykro.

Halina Bień z przedszkola numer 19 podkreśla, że praca plastyczna to jeden z najlepszych sposobów wyrażenia emocji przez dziecko. W ten sposób rodzic, czy pedagog może poznać obawy dziecka, zrozumieć jego niejasne zachowanie.

Wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak zaznaczała, że celem takich konkursów jest uświadomienie najmłodszym, że przemoc wobec nich nie jest czymś normalnym. Dzieci powinny umieć odróżnić karę od przemocy. Rolą dorosłych jest także uświadomienie dzieciom, gdzie mogą szukać pomocy.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody. Były to misie – przytulanki. Kampania Biała Wstążka skierowana jest do osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Symbol akcji – biała wstążeczka przypięta do ubrania symbolizuje zaangażowanie w pomoc pokrzywdzonym.

W Ostrowcu przed tygodniem odbyła się konferencja dotycząca problemów przemocy w rodzinie Przez cały rok działa Interdyscyplinarny Zespół do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i tam można zgłaszać wszystkie problemy związane z tym zagadnieniem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution