101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych mają nowego szefa

Data publikacji: 02.12.2017 15:20
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ireneusz Sobol został nowym prezesem Zarządu Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Jak informowaliśmy, wybór szefa ŚKSM odbył się w drodze konkursu. O to stanowisko ubiegało się pięciu kandydatów, trzech z nich spełniło kryteria formalne i zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne.

Jak poinformowała Radio Kielce Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu - Rada Nadzorcza ŚKSM podjęła decyzję, że nowym prezesem spółki będzie jej dotychczasowy członek Zarządu Ireneusz Sobol.

- O jego wyborze zadecydowały doświadczenie i kompetencje poparte dobrymi wynikami spółki w ostatnich sześciu miesiącach. W efekcie prowadzonej pod nadzorem ARP restrukturyzacji Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych odzyskują stabilność finansową. Zgodnie z założeniami wynik finansowy spółki na koniec tego roku będzie o kilkanaście milionów złotych lepszy niż w zeszłym roku - podkreśliła.

ŚKSM działa na bazie majątku dawnych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Wykup KKSM od Syndyka przez ARP w styczniu 2016 roku zagwarantował zachowanie integralności nabytego majątku KKSM, kontynuację działalności oraz utrzymanie przez spółkę pozycji lidera na regionalnym rynku pracy. Miesiąc po przejęciu przez ARP, Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, wznowiły wydobycie kruszyw w kopalniach w Jaźwicy, Laskowej, Winnej i Nieświnie. Obecnie spółka zatrudnia 261 pracowników. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution