101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zajęcia szachowe w Pińczowie. Zagrać może każdy

Data publikacji: 02.12.2017 15:32
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zajęcia z gry w szachy na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kielce. 11.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Klub szachowy "H8" z Pińczowa zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne granie i poznawanie tajników gry w szachy. Miłośnicy tej królewskiej gry liczą, że w przyszłości uda się stworzyć drużynę, która będzie reprezentowała miasto na turniejach szachowych.

Inicjatorka zajęć, Paulina Sokal, chce zachęcić grających do tej pory w domach szachistów amatorów z Pińczowa do podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Mają to umożliwić wspólne zajęcia.  

- Szachy łączą pokolenia. Każdy może grać w tę grę. Na początku oczywiście warto poznać podstawowe zasady gry i ruchy poszczególnych bierek. Później, w miarę odkrywania kolejnych możliwych ruchów na szachownicy gra staje się jeszcze bardziej interesująca - uważa inicjatorka zajęć.    

Paulina Sokal jest absolwentką fizyki na Politechnice Warszawskiej. Mówi, że ma ścisły umysł i przekonuje, że korzyść z gry w szachy wpływ na umysł, szczególnie dziecka, ma niemały.

- Gra w szachy to również nauka logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Wszechstronnie rozwija pamięć i wyobraźnię przestrzenną. 64 pola szachownicy i zestaw 32 bierek dają nieograniczoną liczbę kombinacji rozegrania danej partii - tłumaczy Paulina Sokal.

Zajęcia szachowe w Pińczowie po zebraniu chętnych, będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 17.00 w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution