101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Paweł Zalewski czy Artur Gierada? Kto zostanie szefem Platformy w regionie?

Data publikacji: 02.12.2017 17:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wybory w wewnętrznych strukturach Platformy Obywatelskiej
Kielce / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W województwie świętokrzyskim trwają wybory w wewnętrznych strukturach Platformy Obywatelskiej. Działacze z całego regionu wybierają przewodniczących w poszczególnych powiatach, oraz szefa partii w regionie.

O to stanowisko walczą Komisarz Paweł Zalewski oraz poseł Artur Gierada. Jeszcze do wczoraj trzecim kandydatem była Joanna Winiarska, jednak radna w ostatniej chwili zdecydowała się zrezygnować i przekazała swoje poparcie Pawłowi Zalewskiemu.

W Kielcach działają dwie komisje powiatowe, grodzka dla miasta Kielce, oraz ziemska dla powiatu kieleckiego. Jak mówi Jarosław Machnicki, przewodniczący komisji grodzkiej uprawnionych do głosowania na terenie Kielc jest 191 członków.

- Do tej pory wybory przebiegają na ogół spokojnie, nad ich przebiegiem czuwają także  obserwatorzy i mężowie zaufania, którzy dotychczas nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości. Do godziny 16.00 zagłosowała już większość wszystkich uprawnionych - dodaje.
Z kolei Edward Rzadkowski, przewodniczący komisji w powiecie ziemskim informuje, że do godziny 16.00 oddano około 20% głosów. - To stanowi 74 osoby, jednak później spodziewamy się większej frekwencji - dodaje.

Wybory zawsze budzą duże emocje - podkreśla Artur Gierada. - Miałem zgłoszenie, że w jednej z komisji moi mężowie zaufania, nie byli dopuszczeni do komisji, i nie mogli weryfikować poprawności osób głosujących na listach. Mam jednak nadzieję, że nie wpłynie to na wynik dzisiejszych wyborów - dodaje.

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać, dwie komisje w powiecie pińczowskim i kazimierskim zakończyły już zbieranie większości głosów. Tam prawdopodobnie większość poparcia wśród kandydatów na przewodniczącego partii uzyskał Artur Gierada.

Lokale wyborcze w powiatach zostaną zamknięte o godzinie 18.00. Wstępne wyniki dotyczące nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim możemy poznać około godziny 20. 00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution