101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Artur Gierada nowym szefem Platformy w regionie

Data publikacji: 02.12.2017 19:35 / Data aktualizacji: 03.12.2017 12:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Marzeny Okły - Drewnowicz ws. dyskryminacji regionu świętokrzyskiego. Na zdjęciu : Artur Gierada
Kielce. 13.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Artur Gierada został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regonie świętokrzyskim. Po zliczeniu głosów i protokołów ze wszystkich komisji pokonał dotychczasowego komisarza Pawła Zalewskiego. Stosunek głosów wyniósł 276 do 207.

Artur Gierada w rozmowie z reporterem Radia Kielce stwierdził, że najważniejszym celem dla PO jest otwarcie się na te środowiska, które widzą swoją przyszłość w tej partii.

- Platforma musi być obywatelska nie tylko z nazwy. Jesteśmy otwarci na współpracę ze stowarzyszeniami, jak również małymi ugrupowaniami politycznymi. Będę zachęcał ludzi z różnych środowisk do wstępowania w szeregi naszej partii, bo tylko wspólnie jesteśmy w stanie zwyciężyć w wyborach z silnym blokiem zjednoczonej prawicy - dodał.

Artur Gierada podziękował wszystkim członkom ugrupowania, którzy zaufali mu i oddali na niego swój głos, ale także i tym, którzy zdecydowali się poprzeć Pawła Zalewskiego.

W powiecie kieleckim grodzkim nowym przewodniczącym został Arkadiusz Kubiec, który o to stanowisko rywalizował ze Zbigniewem Marcinkowskim. Zwycięzca podkreślił, że jest gotowy do podjęcia wyzwania, jakim jest pełnienie funkcji szefa PO w Kielcach.

- Czeka nas dużo pracy. Najważniejszy jest odpowiedni dobór list i program dla mieszkańców, który przekona ich, aby w wyborach samorządowych głosowali na Platformę Obywatelską - dodał.

Z kolei w powiecie kieleckim ziemskim jedynym kandydatem na przewodniczącego był Michał Gaweł. Powiedział, że jest wdzięczny kolegom i koleżankom za okazane zaufanie.

- Teraz oprócz wyborów samorządowych ważną kwestią dla nas będzie funkcjonowanie rady powiatu, szczegółowe cele i plany zostaną ukonstytuowane w najbliższych tygodniach -  powiedział.

Michał Gaweł przyznaje, że mimo tego, że przez całą kampanię wspierał Pawła Zalewskiego liczy na dobrą współpracę z Arturem Gieradą.

Nowy przewodniczący świętokrzyskiej PO zapowiada, że nazwiska jego najbliższych współpracowników oraz nowy zarząd partii w regionie powinniśmy poznać jeszcze przed świętami.

Lista przewodniczących w powiatowych strukturach Platformy Obywatelskiej:

Powiat buski - Andrzej Zoch
Powiat kazimierski - Łukasz Maderak
Powiat kielecki ziemski - Michał Gaweł
Powiat kielecki grodzki - Arkadiusz Kubiec
Powiat pińczowski - Jadwiga Irla
Powiat skarżyski - Leszek Golik
Powiat starachowicki - Magdalena Kot
Powiat staszowski - Józef Bryk

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution