101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Poseł Krajewski w Ostrowcu. Tłumaczył, jak przebiega śledztwo ws. Amber Gold

Data publikacji: 02.12.2017 19:42
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie z posłem Jarosławem Krajewskim. Od lewej: Karol Wójcik z ostrowieckiego Klubu Gazety Polskiej, poseł Andrzej Kryj, poseł Jarosław Krajewski, senator Jarosław Rusiecki
Ostrowiec Św. / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Poseł Jarosław Krajewski spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Tematem rozmowy było państwo teoretyczne na przykładzie afery Amber Gold. Jarosław Krajewski jest członkiem komisji badającej tę sprawę.

Jak poinformował poseł, prace potrwają do przyszłego roku. W tym momencie, na półmetku, przesłuchanych zostało 90 świadków, w tym oskarżeni. Do tej pory na przesłuchanie nie został wezwany Donald Tusk. Plan pracy komisji, rozpisany do marca przyszłego roku, nie przewiduje wezwania byłego premiera. Jednak, jak podkreślił Jarosław Krajewski, oczywiste dla niego jest złożenie zeznań przez prezesa Rady Ministrów z czasów, kiedy Amber Gold prowadziło swoją działalność.

W czasie pracy komisji, poza dwoma osobami oskarżonymi na początku śledztwa, zarzuty usłyszały kolejne trzy. Wynikiem raportu będą rekomendacje dotyczące zmiany w prawie. Da to możliwość uniknięcia w przyszłości podobnych spraw.

Podjęcie pracy przez komisję to spełnienie obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Kolejne sprawy konieczne do wyjaśnienia to sprawa reprywatyzacji w Warszawie i oszustwa wynikające z niepłacenia podatku VAT. Szacunki ekspertów wskazują, że 200 miliardów złotych zostało wyprowadzonych poza skarbem państwa. Te zagadnienia, zdaniem Jarosława Krajewskiego, powinny stać się polem działania kolejnych komisji.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Porozmawiajmy o Polsce". Organizatorem był poseł Andrzej Kryj, który zapowiedział już, że kolejne prelekcje mają dotyczyć spraw gospodarczych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution